RTU Liepāja
RTU Liepāja

Pedagogi konferencē diskutē par nozares aktualitātēm

26. aprīlis

Divas dienas, 25. un 26. aprīlī, RTU Liepāja notiek 16. starptautiskā zinātniskā konference «Izglītības kvalitātes dimensijas zināšanu sabiedrībā. Pedagoģiskās koncepcijas izglītības vides transformācijā.”

Konferences plenārsēdē klātesošos uzrunāja RTU Liepāja direktore Dace Medne: «Konferencei ir piecas dimensijas: izglītība, kvalitāte, dimensija, zināšanas un sabiedrība – tie ir jaudīgi lielumi steidzīgā pasaulē. Turklāt kvalitatīva izglītība ir tā, kas dod sabiedrības locekļiem labizjūtu dzīvot pasaulē un drošības sajūtu.»

Konferences dalībniekus tiešsaistē sveica Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāj biedre Līga Kļaviņa, uzsverot sasaistes – ģimene – skola – augstākā izglītība – mūžizglītība, nozīmi.

Plenārsēdē ar referātu uzstājās gan profesors Pāvels Jurs, gan doktorantūras studentes, gan docents Fatihs Mutlu Ozbilens no Turcijas. Runājot par skolotāja darba izaicinājumiem, profesors Pāvels Jurs akcentēja darbu ar emocijām un vadītāja kvalitātes skolā, kā arī sadarbības nozīmi, komandas veidošanu un mērķu noteikšanu.

Strādājot četrās paralēlās sekcijās, savu pētījumu tēmas prezentēja RTU Liepāja Pedagoģijas un sociāla darba centra maģistranti un doktoranti, saņemot gan kursabiedru, gan pasniedzēju vērtējumu un ieteikumus.

Konferences otrajā dienā tiešsaistē uzstājās kolēģi no Vācijas, uzmanību akcentējot uz mācīšanas metodēm, tajā skaitā mācīšanos tiešsaistē, kolēģi no Šrilankas runāja par bērnu tiesību pārkāpumiem Šrilankas skolās un skolas vadības līderības ietekmi uz skolēnu sasniegumiem.

Konferences rīkotāja Pedagoģijas un sociālā darba centra vadītāja Maija Ročāne, izvērtējot ieguvumus, atzina: «Šī ir tīklošanās, kas paplašina pētniecību, sadarbība ar ārvalstu partneriem. Studentiem tā ir savas unikalitātes pētniecībā apzināšanās.»

Saistītie tagi:

Simona Laiveniece