RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

Ar saņemto Jura Kalnavārna testamentāro novēlējumu, MTAF fakultātes studentiem ir iespēja pieteikties noslēguma darbu prototipu izstrādes līdzfinansējumam

24. oktobris, 2023
.
.
.

Pateicoties Jura Kalnavārna testamentārajam novēlējumam, nodibinājums „Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds” sadarbībā ar Jura Kalnavārna Piemiņas fondu izsludina kārtību noslēguma darbu prototipu līdzfinansējuma piešķiršanai ar mērķi paaugstināt studentu noslēguma darbu kvalitāti un to praktisko pielietojamību aeronautikas jomā. 

„RTU Aeronautikas institūts (AERTI) jau ļoti daudzus gadus sagatavo pieprasītus speciālistus Latvijā. Mūsu programmu abiturienti ir pieprasīti ne tikai iegūtajām teorētiskajām zināšanām, bet arī spējai radoši un prakiski risināt dažādus izaicinājumus transportā. Savu noslēgumu darbu sagatavošanā studentiem bieži ir vēlme ne tikai uzrakstīt labu darbu, bet arī radīt darbojošos apliecinājumu darbā izklāstītajam. Līdz šim institūtam bija ļoti ierobežotas iespējas atbalstīt šādu demonstrācijas objektu radīšanu. Līdz ar to daudzas studentu idejas ir palikušas tikai “uz papīra”. Pateicoties līdzfinansējuma iespējām, krietni plašāks studentu loks spēs apliecināt sevi un uzskatāmi demonstrēt savas idejas, kā arī ļoti būtisku spēju praktiski realizēt teorētiski aprēķinātas un uzprojektētas idejas. Institūtam un fakultātei J.Kalnavārna līdzfinansējuma iegūšana nozīmē iespēju darba devējiem plašāk demonstrēt un uzskatāmi apliecināt mūsu studentu spējas”, pauž Ilmārs Blumbergs, RTU Aeronautikas institūta direktors. 

Juris Kalnavārns dzimis 1946. gada 19. martā, absolvējis Makgila Universitātes Goda programmu mehāniskajā inženierijā, iegūstot inženierzinātņu bakalaura grādu. Uzreiz pēc absolvēšanas turpināja studijas Aeronautikas un mehānisko zinātņu jomā Prinstonas Universitātē, Ņūdžersijā, kur 1974. gadā ieguva doktora grādu. Viņa disertācijas pētījumi apvienoja teorētisko gāzes dinamiku un plazmas fiziku, lai izstrādātu asimptotisko analīzi vāji jonizētas gāzes mijiedarbībai ar izstarojošo virsmu. Dr. Kalnavārna darbs ir rezultējies vairāk nekā divdesmit publikācijās. Viņš ir bijis biedrs vairākās nozīmīgās organizācijās, tostarp Amerikas Fizikas biedrībā (American Physical Society), Amerikas Aeronautikas un Astronautikas institūtā (American Institute of Aeronautics and Astronautics), Kanādas Aeronautikas un Kosmosa institūtā (Canadian Aeronautics and Space Institute) un Quebec inženieru asociācijā (Ordre des ingénieurs du Québec).  

Līdzfinansējuma piešķiršanai aicināti pieteikties Rīgas Tehniskās universitātes Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (turpmāk – MTAF) bakalaura studiju programmu Aviācijas transports un Aeronautikas sistēmu inženierija, kā arī maģistra programmu Aviācijas transports un Aerokosmisko sistēmu inženierija pēdējā kursa studenti. Konkursa kārtībā tiks piešķirti divi līdzfinansējumi 2000 EUR apmērā bakalaura darba prototipa izstrādei un divi līdzfinansējumi 3000 EUR apmērā maģistra darba prototipa izstrādei. Līdzfinansējuma apmērs tiks izmantots izdevumu segšanai, kas radīsies, izstrādājot un veidojot prototipu studenta noslēguma darba ietvaros.  

Pieteikšanās pagarināta līdz 2024. gada 3. janvārim.

Vairāk informācijas par konkursu pieejama ŠEIT.

Kopīgot rakstu

Jaunumi