Esmu pārliecināts, ka iegūtā pieredze būs noderīga arī nākotnē

3. maijs

Nenoliedzami prakse ir iespēja iegūt reālu darba pieredzi, iepazīt darba vidi un papildināt savu CV. Praktiskās zināšanas kombinācijā ar izglītību konkrētā jomā kalpo par labu un stabilu atspēriena punktu turpmākās karjeras veidošanā. Ar savu prakses pieredzi uzņēmumā SIA «Norit Latvia» dalās Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmas «Starptautiskais bizness un jaunuzņēmumu darbība» 3. kursa students Rons Regnārs Kalnieks.

Praksē iegūtā pieredze

Es ļoti novērtēju un izbaudīju savu prakses laiku SIA «Norit Latvia». Šī bija mana pirmā darba pieredze un tā pavisam noteikti patīkami pārsteidza. Man bija iespēja gūt ieskatu starptautiska uzņēmuma finanšu procesos un datu pārvaldībā jeb, citiem vārdiem, kas notiek "aiz aizkariem" - pasūtījumu veikšana, rēķinu sagatavošana, izsūtīšana, apmaksāšana, jaunu klientu un produktu administrēšana, un citi procesi. Kopumā šī prakse bija lieliska iespēja iemācīties daudz jauna un attīstīties profesionālā vidē. Esmu pārliecināts, ka iegūtā pieredze būs noderīga arī nākotnē.

Iegūtās prasmes un zināšanas

Prakses laikā esmu attīstījis savas analītiskās prasmes, spēju strādāt komandā un komunicēt ar citiem cilvēkiem. Esmu arī iemācījies strādāt ar tādām platformām kā JD Edwards, SalesForce, Odoo, un Power Automate, kas ir devis iespēju izprast dažādus procesus, kas ir aktuāli starptautiskos uzņēmumos. Manuprāt, esmu arī iemācījies labāk organizēt savu laiku, jo aptuveni pusi no sava prakses laika strādāju attālināti , kas bija jauna un vērtīga pieredze.

Kādi, tavuprāt, bija tie faktori, kas ietekmēja to, ka ieguvi prakses vietu?

Manuprāt, man izdevās nokļūt līdz prakses intervijai SIA «Norit Latvia» manu angļu valodas zināšanu dēļ. Atrodoties ar kolēģiem ofisā,  savā starpā pārsvarā runājām latviski, taču visa komunikācija tiešsaistē norsinājās angļu valodā. Domāju, ka prakses vietu izdevās iegūt tieši man, jo esmu komunikabls, atvērts jaunai pieredzei un motivēts mācīties.

Ieteikumi citiem studentiem

Studentiem, kas vēlas pieteikties prakses vietai, es ieteiktu kārtīgi izpētīt prakses iespējas, savā CV izcelt svarīgākās zināšanas un iemaņas, kas ir nepieciešamas prakses vietā, laicīgi sagatavoties intervijām, kā arī izrādīt  entuziasmu un motivāciju, kad vien tas ir iespējams.

Kur tu uzzināji par aktuālo prakses konkursu?

Par prakses konkursu es uzzināju mājaslapā www.prakse.lv.

SIA “Norit” ir globāls aktīvās ogles ražošanas līderis, kā 100% fokuss ir vērsts uz klientu apkalpošanu visā pasaulē, darbojoties 10 dažādās ražotnēs, 7 valstīs. SIA "Norit" ir oriģinālais aktīvās ogles ražotājs, un ir vadošais uzņēmums savā nozarē jau vairāk kā 100 gadus.

Sadarbība ar RTU Attīstības fondu kopš: 2022. gada.