RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

«Karjeras diena 2024» ietvaros aizvadīta iedvesmojoša paneļdiskusija «Kā nopelnīt miljonu?»

13. marts
.
.
.

2024. gada 8.martā Ķīpsalas izstāžu hallē tika aizvadīta Rīgas Tehniskās universitātes rīkotā  izstāde «Karjeras diena 2024». Šogad pasākumu apmeklēja rekordliels apmeklētāju skaits, veicinot komunikāciju starp Latvijas uzņēmumiem un studentiem – to nākotnes darbiniekiem un praktikantiem.

RTU Absolventu asociācija un RTU Attīstības fonds «Karjeras diena 2024» ietvaros organizēja paneļdiskusiju «Kā nopelnīt miljonu?». Paneļdiskusijā piedalījās Guntars Kokorevičs, Latvijā vadošā vides pakalpojumu jomas koncerna «CleanR Grupa» dibinātājs un padomes priekšsēdētājs, Zane Arnava, IT milža «Accenture» Talantu studijas vadītāja Baltijā, Raimonds Simanovskis, globālu izaugsmi sasniegušā tehnoloģiju uzņēmuma «easyBI» dibinātājs, un Artūrs Zeps, RTU attīstības un finanšu prorektors. Diskusiju moderēja Līna Menjoka, mārketinga un biznesa attīstības profesionāle juridiskajā birojā «Eversheds Sutherland Bitāns».

Diskusija raisīja lielu interesi studentu un citu apmeklētāju un izstādes dalībnieku vidū, pulcējot plašu apmeklētāju pulku un, diskusijas dalībniekiem tiekoties uz skatuves, tika vadītas aizraujošas sarunas. Uzņēmēji dalījās ar savu pieredzi un praktiskiem ieteikumiem veiksmīga uzņēmuma veidošanā, kā arī ar būtiskākajām zināšanām un kompetencēm, kas nepieciešamas, lai tas izdotos.

Lai gan nereti lietojam apzīmējumu «veiksmes stāsts», runājot par finansiāli veiksmīgu uzņēmējdarbību, diskusijas dalībnieki bija vienisprātis, ka patiesībā veiksmes pamatā ir smags darbs un nebeidzami eksperimenti. Panākumi biznesā ir tieši saistīti ar nemitīgu sevis izaicināšanu un «izkāpšanu» no komforta zonas.

Diskusijas ietvaros dalībnieki diskutēja par zināšanām, prasmēm un kompetencēm (soft skills, hard skills), kas nepieciešamas uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstīšanai, uzsverot, ka studentiem ir būtiski gūt zināšanas izglītības iestādēs, tomēr tikpat svarīgi ir attīstīt kompetences (piemēram, spēju sadarboties, pielāgoties, komunicēt, veidot attiecības, kritisko domāšanu, u.c.), veidojot kontaktus un gūstot pieredzes ārpus izglītības iestādes.

Komunikācijas prasme diskusiju laikā tika izcelta kā viena no būtiskākajām kompetencēm. Prasme komunicēt ir vistiešākais ceļš uz izaugsmi un panākumiem. Turklāt, ir svarīgi, ka šī prasme mijiedarbojas ar empātiju, kas palīdz saskatīt ikviena nozīmīgumu ceļā uz mērķa sasniegšanu.

Lai gan diskusija tika pieteikta ar skaļu lozungu «kā nopelnīt miljonu?», tās laikā uzņēmēji uzsvēra, ka pašmērķis nav miljons kontā, par to svarīgāks ir prieks par radīšanu. Šī iemesla dēļ ir svarīgi biznesa ideju meklēt jomās, kuras aizrauj un padodas.

 

Kopīgot rakstu

Jaunumi