RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

SIA «Q.BEYOND» atbalsta stipendiju saņems divi izcili RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni

21. februāris
.
.
.

Pateicoties Vācijas IT uzņēmuma SIA «Q.BEYOND» atbalstam, divi RTU IZV 11. klases skolēni - Jānis Bumbieris un Ričards Rusevičs - astoņus mēnešus saņems 100 eiro stipendiju. 

«RTU IZV skolēni izceļas ar savu neizsīkstošo talantu un augsto mērķtiecību, realizējot savus projektus ārpus parastās mācību vides, un sniedzot jaunas perspektīvas un inovatīvas idejas. Ir svarīgi aktīvi atbalstīt un veicināt šo radošo potenciālu, jo tas sekmē inženierzinātņu jomas attīstību. Mēs esam pārliecināti, ka, piedāvājot savu atbalstu, mēs ne tikai veicinām talantīgu cilvēku izaugsmi, bet arī sekmējam viņu interesi par tehnoloģiju jomām, un palīdzam tiem sasniegt savus mērķus. Mūsu lielākais prieks būs vērot šo skolēnu profesionālo izaugsmi un sasniegumus, » pauž SIA «Q.BEYOND» vadītāja Olga Lukša. 

Stipendijas saņēmējs Ričards Rusevičs ar programmēšanu aizraujas jau kopš 8. klases. 10. klasē ieguva sudraba medaļu Latvijas informātikas olimpiādē. 2023. gadā bija praksē uzņēmumā «Asya» kā jaunākais izstrādātājs. Paralēli praksei kopā ar draugu izstrādāja zinātniski pētniecisko darbu par hiper-parametru pārmeklēšanas stratēģijām. Ričards ir aktīvs teātra entuziasts. Savu nākotni viņš vēlas saistīt ar datorzinātņu jomu un padziļinātāk studēt mākslīgo intelektu. 

Jānis Bumbieris aktīvi startē olimpiādēs gan humanitāro, gan eksakto zinātņu priekšmetos. Pagājušajā mācību gadā Jānis uzrādījis vērā ņemamus rezultātus visās ar zinātni saistītajās olimpiādēs, kurās piedalījās. Aktīvi darbojas IZV skolēnu pašpārvaldē kā tās priekšsēdētājs. Jānis apsver iespēju studēt RTU Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultātē, kur bija praksē. Viņš mājās mēdz veikt ķīmijas eksperimentus un veidot projektus elektronikā. «Es vēlos palīdzēt cilvēkiem, vai tas būtu caur inženiera vai mediķa darbu. Gribu, lai mans darbs veicina pasaules izpēti, » atklāj IZV 11. klases skolēns Jānis Bumbieris.  

Kopīgot rakstu

Jaunumi