RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

RTU norisinājās starptautiskā konference «CASE NORDIC summit 2024»

25. aprīlis
.
.
.

17. un 18.aprīlī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Ķīpsalas studentu pilsētiņā tika aizvadīta organizācijas «The Council for Advancement and Support of Education» (CASE) rīkotā konference «CASE NORDIC summit 2024». Konferences ietvaros uz skatuves kāpa universitāšu eksperti no Ziemeļvalstu reģiona, sniedzot lekcijas un daloties pieredzē par tēmām, kas saistītas ar komunikāciju, absolventu attiecību veidošanu un ziedojumu piesaisti universitātēm.

«CASE NORDIC summit 2024» atklāja RTU rektors Tālis Juhna, kurš sveica konferences dalībniekus RTU un akcentēja absolventu kopienas nozīmi universitātēs. Turpinājumā ar prezentāciju «Absolventu un ziedojumu piesaistes nozīme universitātes stratēģijā» uzstājās RTU attīstības un finanšu prorektors Artūrs Zeps. Savā prezentācijā viņš dalījās ar RTU Attīstības fonda rašanās stāstu un lielākajiem projektiem, kas realizēti par ziedotajiem līdzekļiem. A. Zeps uzsvēra, cik būtiski ir mācīties, dalīties pieredzē un stiprināt komunikāciju gan universitātē, gan ārpus tās, lai piesaistītu industrijas ziedojumus izglītībai un zinātnei. 

Konferences laikā ar zināšanām dalījās universitāšu eksperti no Ziemeļvalstu reģiona, uzstājoties ar prezentācijām par tādām tēmām kā absolventu kopienas būvēšana, stiprināšana un internacionalizācija, universitāšu iekšējā komunikācija, efektīva ziedojumu piesaiste un izlietojums, u.c. Konferences formāts nodrošināja ne vien prezentācijas, bet arī aktīvas diskusijas, kuru laikā konferences dalībnieki dalījās pieredzē un idejās saistībā ar absolventu attiecību veidošanu un ziedojumu piesaisti universitātēm. 

RTU Attīstības fonda izpilddirektore Anita Straujuma ir «CASE Northern Europe District Cabinet» locekle, kas veicina universitāšu absolventu un ziedojumu piesaistes iniciatīvu atbalstu un attīstību visā reģionā. A. Straujuma ir konferences plānošanas komitejā un aktīvi līdzdarbojās konferences organizēšanas procesā. Konferences ietvaros Anita Straujuma vadīja diskusiju par universitātes un industrijas sadarbības nozīmi, kā arī kopā ar ārzemju kolēģiem piedalījās paneļdiskusijā par absolventu kustības un ziedojumu piesaistes jomu profesiju nākotnes iespējām. 

Konferences viesiem tika piedāvāta iespēja iepazīties ar RTU, Rīgu un tās kultūrvēsturisko mantojumu. Ekskursijā pa RTU studentu pilsētiņu konferences viesi devās pastaigā pa universitātes āra teritoriju un iekštelpām, kur tika apskatīta «Laboratoriju māja», «SkyLab», «GroundLab», u.c. laboratorijas. Vakara programmas laikā konferences dalībnieki devās uz Latvijas Universitātes (LU) Mazo aulu, kur «CASE NORDIC summit 2024» dalībniekiem uzrunu teica LU attīstības prorektors Enno Ence. Pasākuma turpinājumā viesiem bija iespēja baudīt LU atmosfēru, kā arī iepazīties ar latviešu folkloras tradīcijām Katrīnas Dimantas pavadībā. 

Organizācija CASE ir starptautiski līderi izglītības sektorā, nodrošinot būtisku atbalstu un resursus izglītības iestādēm visā pasaulē. Organizācijas CASE dalībnieki pārstāv vairāk kā 3,600 augstākās izglītības iestādes 82 pasaules valstīs un ir izcilības paraugs atbalsta sniegšanā augstākās izglītības iestādēm absolventu attiecību veidošanā un ziedojumu piesaistē.  

Konference «Nordic Summit»

Kopīgot rakstu

Jaunumi