RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

Ar Jura Kalnavārna testamentārā novēlējuma atbalstu četriem RTU studentiem piešķir stipendijas attīstības veicināšanai aeronautikas jomā

19. aprīlis
.
.
.

Ar Jura Kalnavārna testamentārā novēlējuma atbalstu četriem RTU Būvniecības un mašīnzinību fakultātes (BMF) Aeronautikas un transporta sistēmu inženierijas un Aerokosmisko sistēmu inženierijas studentiem piešķir stipendijas ar mērķi veicināt un attīstīt labu speciālistu sagatavošanu aeronautikas jomā.

Konkursa rezultātā tika izraudzīti divi bakalaura līmeņa studenti, kas laika periodā no 2024. gada marta līdz 2024. gada jūlijam saņem ikmēneša stipendiju 200 eiro apmērā. Savukārt maģistra līmeņa studentiem tiek piešķirtas 2 ikmēneša stipendijas, katra 500 eiro apmērā, laika periodam no 2024. gada marta līdz 2024. gada augustam.

Konkursa atlases rezultātā noskaidrots, ka stpendiju saņems BMF bakalaura līmeņa studiju programmas «Aeronautikas un transporta sistēmu inženierija» 3. kursa students Lauris Emīls Frēlihs un 2. kursa studente Liene Mālniece. Stipendiju piešķir arī maģistra līmeņa studiju programmas «Aerokosmisko sistēmu inženierija» 1. kursa studentiem Svetlanai Aleksandrovai un Davidam Mogilevskim.

«Uzsākot šo studiju gadu, nolēmu vairāk pievērsties savas karjeras veidošanai. Pēc dalības «airBaltic» aviācijas hakatonā, tiku uzaicināts piedalīties prakses programmā «SkyTech», un 2023. gada septembrī uzsāku savu praksi «airBaltic» tehniskajā departamentā kā plānošanas un inženierijas praktikants. Prakses laikā man bija  iespēja iepazīt tehniskā lietveža, plānošanas inženiera un struktūru inženiera ikdienas darbu un pienākumus,» ar savu pieredzi dalās BMF bakalaura līmeņa 3. kursa students Lauris Emīls Frēlihs.

«Pēc absolvēšanas vēlos sākt strādāt Eiropas Kosmosa aģentūrā (ESA), īpaši koncentrējoties uz bezizmešu dzinēju pētniecību. Vēlos iesaistīties ekranoplānu (zemes efekta transportlīdzekļu) projektēšanas un izstrādes projektos, detalizētāk pētīt un ražot šo novārtā pamesto tehnoloģiju, kurai ir liels potenciāls gan uz Zemes, gan uz citām kosmosa virsmām. Es vēlos attīstīt savas prasmes un zināšanas, lai sniegtu ieguldījumu ESA kosmosa izpētes, satelītu izstrādes un kosmosa infrastruktūras projektos,» atklāj BMF maģistrantūras līmeņa 1. kursa studente Svetlana Aleksandrova.

Juris Kalnavārns dzimis 1946. gada 19. martā. 1966. gadā absolvēja Makgila Universitātes Goda programmu mehāniskajā inženierijā, iegūstot inženierzinātņu bakalaura grādu. Uzreiz pēc absolvēšanas turpināja studijas Aeronautikas un mehānisko zinātņu jomā Prinstonas Universitātē, Ņūdžersijā, kur 1968. gadā ieguva maģistra grādu un 1974. gadā – doktora grādu. Viņa disertācijas pētījumi apvienoja teorētisko gāzes dinamiku un plazmas fiziku, lai izstrādātu asimptotisko analīzi vāji jonizētas gāzes mijiedarbībai ar izstarojošo virsmu. Viņš bijis biedrs vairākās nozīmīgās organizācijās, tostarp Amerikas Fizikas biedrībā (American Physical Society), Amerikas Aeronautikas un Astronautikas institūtā (American Institute of Aeronautics and Astronautics) u.c. Juris Kalnavārns aizgāja mūžībā 77 gadu vecumā, 2022. g. 1. decembrī, Montreālā.

Kopīgot rakstu

Jaunumi