RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

«Ignitis Renewables» sadarbībā ar RTU īstenos stipendiju programmu #EnergySmartSTART 30 000 eiro apmērā

26. janvāris
.
.
.

Starp Baltijā vadošo zaļās enerģijas sabiedrību «Ignitis Renewables» un nodibinājumu «Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds» noslēgts sadarbības līgums par enerģētikas nozares studentu atbalsta stipendijām #EnergySmartSTART programmas ietvaros. Kopējais šī gada stipendiju programmas apmērs ir 30 000 eiro, kas paredzēts enerģētikas nozares maģistra un doktorantūras studentu stipendijām.

Stipendiju  programmas  #EnergySmartSTART  mērķis  ir  popularizēt  izglītību  enerģētikas  nozarē, veicinot  jaunas  profesionāļu  paaudzes  izveidi,  kā  arī  atbalstīt  daudzsološākos jomas  studentus. Programmas ietvaros 2024. gada pavasara semestrī seši centīgākie enerģētikas nozares studenti piecus mēnešus saņems 1000 eiro stipendiju savu studiju un pētniecības darbu atbalstam.

«Pētniecība un inovācijas enerģētikā un atjaunojamajos resursos ir mūsu ceļš pretī energoneatkarībai un klimata pārmaiņu risināšanai. Tuvāko gadu laikā «Ignitis Renewables» plāno vērienīgas investīcijas zaļās enerģijas ražošanas un pieejamības veicināšanā Latvijā, Baltijas reģionā un ne tikai. Līdz ar to vienlīdz svarīgi ir ieguldīt ne vien tehnoloģisko risinājumu radīšanā, bet arī nākotnes ekspertu paaudzes veidošanā. Svarīgi motivēt jauniešus izvēlēties studijas enerģētikas nozarē, kurā iespējams sevi ne vien profesionāli apliecināt, bet arī ar savām zināšanām un darbu dot atpakaļ videi un sabiedrībai. Ar šo stipendiju programmu vēlamies mudināt izvēlēties un apgūt enerģētikas nozares specializāciju, kā arī parādīt, ka augstu novērtējam esošo studentu degsmi un idejas,» norāda Baiba Lāce, «Ignitis Renewables» vadītāja Latvijā.

«RTU Attīstības fonds ārkārtīgi augstu vērtē šādu industrijas sadarbību ar akadēmisko vidi! «Ignitis Renewables»  iniciatīva veicinās studentu interesi par enerģētiku un īpaši par atjaunojamajiem resursiem, kā arī sniegs iespēju studentiem vairāk laika veltīt studijām. Studenti varēs iepazīt izaicinājumus, ar kuriem saskaras industrija un nodibinās kontaktus, kas noderēs tālākajā karjerā,“ norāda RTU Attīstības fonda izpilddirektore Anita Straujuma.

#EnergySmartSTART programmas stipendijas varēs saņemt Latvijas augstskolu maģistrantūras un doktorantūras  studenti,  kuri  apgūst  ar  enerģētikas  jomu  saistītas  programmas,  kā  vides zinātni, ģeogrāfiju, vides inženieriju un viedo enerģētiku.

«Ignitis Renewables» jau otro gadu Lietuvā veiksmīgi īsteno izglītojošo programmu #EnergySmartSTART. Tā paredz gan nozares studentu stipendiju atbalstu, gan izglītojošu saturu ikvienam, kas interesējas par enerģētikas nozari un ar to saistītām tēmām. Lietuvā programmai jau pievienojušies vairāki enerģētikas nozares uzņēmumi, kopā īstenojot dažādas iniciatīvas - attīsta stipendiju projektus studentiem, organizē pieredzes apmaiņas tikšanās ar nozares speciālistiem un iepazīstina ar karjeras iespējām enerģētikas jomā.

Plašāku informāciju par programmu skatīt: #EnergySmartSTART, par iespēju pieteikties stipendijām skatīt: RTU Attīstības fonds.

«Ignitis Renewables» ir starptautisks zaļās enerģijas uzņēmums, kas darbojas trīs Baltijas valstīs un Polijā. Tā mērķis ir attīstīt zaļās enerģijas ražošanas portfeli ar fokusu uz jūras vēja enerģiju, sauszemes hibrīdsistēmām un P2X enerģijas pārveidošanas un uzglabāšanas tehnoloģijām. Attīstot jaunus projektus, uzņēmums īsteno «Ignitis Group» stratēģisko mērķi – līdz 2030.gadam sasniegt 4-5GW zaļās un elastīgu enerģijas ražošanas jaudas.

Uzziņai par #EnergySmartSTART:

Paulius Kalmants [Paulius Kalmantas]

Komunikācijas partneris Tālr.: +370 617 51616

E-pasts: ">

Kopīgot rakstu

Jaunumi