Apbalvoti labākie noslēguma darbu autori enerģētikas jomā

7. novembris, 2019

Oktobra beigās Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) norisinājās Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociācijas (LEEA), tai skaitā AS “Augstsprieguma tīkls”, SIA “Schneider Electric Latvija” un AS „Prysmian Group Baltics” organizētā studentu noslēguma darbu konkursa laureātu apbalvošana. Konkursa mērķis ir apbalvot labākos noslēguma darbus enerģētikas un elektrotehnikas jomā, veicinot darbu kvalitāti un nozares pārstāvju sadarbību ar augstskolām un studentiem. Konkursu jau desmito gadu organizē RTU Attīstības fonds.

Enerģētikas un elektrotehnikas nozares studentu noslēguma darbu konkursam šogad tika iesniegti 23 studiju noslēguma darbi no RTU, LLU un Rīgas Tehniskās koledžas (RTK) trīs kategorijās: bakalaura darbi, maģistra darbi un inženieru projekti. Visi laureāti saņēma vienreizējās stipendijas no 150 līdz 300 eiro, ko piešķīra konkursa atbalstītāji.

Bakalaura darbu kategorijā stipendijas ieguva Rūdolfs Kunkulbergs, Gusts Pavlovskis, Evita Kairiša, Rūdis Apalītis, Vilnis Blaubergs un Austris Bogdanovs no RTU, kā arī Matīss Brunavs, Anna Ozoliņa, Jānis Ozoliņš, Matīss Augšpulis, Jānis Rešņa, Mārcis Bergmanis no LLU. Inženieru projektu kategorijā stipendijas saņēma Elmārs Ziemelis un Alvis Leks no RTK un Ģirts Aploks RTU. Visbeidzot maģistra darba kategorijā no LLU stipendijas saņēma Jevgēnijs Turkins, Rihards Ziediņš un Laila Zalāne, bet no RTU stipendiju ieguva Olga Zīle.

“Konkurss ir iespēja palīdzēt satikties uzņēmumiem, asociācijām, studentiem un mācībspēkiem. Tā varam veicināt attīstību, izaugsmi un izcilību Desmit gadu laikā šī konkursa ietvaros esam apbalvojuši 173 absolventus, kuri šobrīd jau ir enerģētikas nozares profesionāļi un turpina savu karjeras attīstību. Šogad esošajiem stipendiātiem pievienojas vēl 17 absolventi,” sveicot laureātus, sacīja RTU Attīstības fonda pārstāve Krista Alksne.

Apbalvošanas pasākuma laikā norisinājās arī nozares pārstāvju informatīvās prezentācijas, vēršot laureātu uzmanību nākotnes izaicinājumiem un viņu pārstāvētās nozares nozīmīgumam. Gunārs Valdmanis, LEEA valdes priekšsēdētājs, sniedza iespēju atskatīties uz enerģētikas nozares attīstību Latvijā kopš 20. gadsimta sākuma. Savukārt par enerģētikas jomas izaicinājumiem mūsdienās pastāstīja LEEA pārstāvis Kārlis Briņķis un RTU Enerģētikas institūta direktora vietniece Laila Zemīte.

Fotoattēlu galerija