RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

Aicinām atbalstīt iGEM Latvia-Riga komandas dalību iGEM konkursā

21. maijs
.
.
.

RTU Attīstības fonds aicina atsaukties uzņēmumus un atbalstīt iGEM Latvia-Riga komandas dalību prestižajā iGEM (International Genetically Engineere Machine) konkursā. Talantīgajiem Latvijas studentiem un pētniekiem ir ideja un Jūsu atbalsts palīdzēs viņiem izstrādāt inovatīvu projektu sintētiskās bioloģijas jomā, sniedzot iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskā mērogā, kā arī sniegs ieguldījumu onkoloģijas pētniecības attīstībā. Kopā mēs varam veicināt zinātnes un tehnoloģiju attīstību, kā arī sekmēt jauniešu izglītību un izaugsmi. Neesi vienaldzīgs, lai radītu pozitīvas pārmaiņas un atbalstītu nākotnes zinātniekus! 

Rīgas Tehniskajai universitātes (RTU), Latvijas universitātes (LU) un Rīgas Stradiņu universitātes (RSU) biotehnoloģijas, bioinženierijas, bioloģijas, ķīmijas, medicīnas un mārketinga jomu talantīgākie un motivētākie studenti katru gadu veido komandu dalībai iGEM konkursā - iGEM Latvia-Riga. Pēdējos gados Latvijas komanda, aizstāvot izstrādātos projektus konkursa iGEM noslēguma pasākumā «Grand Jamboree», sasniedza izcilus rezultātus, iegūstot bronzas un zelta medaļas. 

Šogad iGEM Latvia-Riga komandas projekta pamatā ir zinātniskais darbs pie metodes izstrādes skābekļa deficīta detektēšanai šūnu dzīves vidē, kas potenciāli varētu tikt izmantots diagnostiskiem mērķiem gan vēža pētniecībā, gan terapijā. Skābekļa deficīts jeb hipoksijas stāvoklis ir vēža šūnām raksturīgs un pētījumos pierādīts, ka hipoksijas līmenim ir saistība ar vēža attīstību un progresijas ātrumu. Lai arī pastāv iespēja noteikt hipoksijas klātesamību paraugā, šobrīd nav veida, kā noteikt precīzu hipoksijas līmeni - tieši tas ir iGEM Latvia-Riga komandas mērķis, kas sniegtu būtisku ieguldījumu onkoloģijas pētniecības attīstībā. 

iGEM Latvia-Riga komandas mentori šogad ir Tālis Juhna (RTU rektors) un Andrii Shekhirev (Biocatalyst Foundation), savukārt komandas koordinatori ir Anna Stikāne (OSI), Jānis Liepiņš (RTU MBI), Inese Čakstiņa-Dzērve (RSU) un Jānis Daugavietis (LU MBI). 

iGEM ir starptautisks konkurss sintētiskās bioloģijas jomā, kurā piedalās studenti un pētnieki no visas pasaules. iGEM dalībnieki strādā komandās, lai izstrādātu un īstenotu projektus, kuros tiek izmantotas ģenētiski modificētas sistēmas ar mērķi risināt dažādas reālas pasaules problēmas. Konkursā tiek veicināta jaunrade, zinātniskā pētniecība un starpdisciplināra sadarbība. Dalībnieki prezentē savus projektus konkursa noslēguma pasākumā «Grand Jamboree», kurā tiek izvērtēts projektu zinātniskais līmenis, inovatīvās idejas un ietekme uz sabiedrību. iGEM palīdz popularizēt sintētisko bioloģiju un veicina jauno zinātnieku un inženieru attīstību šajā jomā. 

Ja vēlies uzzināt vairāk un atbalstīt jaunos pētniekus, sazinies ar .

Kopīgot rakstu

Jaunumi