RTU Liepāja

Sociālā darba studentes uzklausa Maltas Ordeņa palīdzības dienesta misionāri

27. marts
Inese Motte ar studentēm

Šodien RTU Liepāja ar studiju programmas «Sociālais darbs» studentēm tikās Maltas Ordeņa palīdzības dienesta ģenerālsekretāre Inese Motte un stāstīja par to, kā atšķiras izpratne par sociālo darbu dažādās valstīs.

Inesei Mottei ir pieredze, strādājot sociālo darbu Āfrikas valstī Kongo. Studenti klausījās par misionāres darbu slimnīcā Kongo mūžamežos un darbu ar Āfrikas bērniem bezpajumtniekiem. Inese saka: «Āfrikā nav sociālā darba sistēmas, pie kuras mēs nu jau esam pieraduši, tur ar sociālo darbu nodarbojas misijas. Mēs varam palīdzēt, tikai izprotot vietējo kultūru.»

RTU Liepāja studentes ar interesi noklausījās stāstījumu un atzina, ka strādāt valstī ar esošu sociālā atbalsta sistēmu ir vienkāršāk, tomēr jebkurā gadījumā sociālā darba pamatā ir empātija un vēlme palīdzēt.

Simona Laiveniece

27. marts plkst. 16:02