RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

Apbalvoti labākie IT noslēguma darbu autori

13. oktobris, 2021
.
.
.

Jau piekto gadu pēc kārtas konkursā ”ZIBIT” apbalvoti seši labākie IT nozares studiju noslēguma darbu autori un darbu vadītāji.  Par izcili uzrakstītajiem bakalaura un maģistra darbiem studenti saņēma konkursa atbalstītāju Accenture Baltics sarūpētās stipendijas no 800 līdz 1250 eiro. Tāpat, kā pagājušajā gadā, arī šogad pasākums norisinājās tiešsaistes vietnē “Zoom”, kas skatītājiem bija redzams arī nodibinājuma RTU Attīstības fonds “Facebook” lapā.

“Ikvienam ir jāizmanto tās iespējas, kas pieejamas šobrīd un jākļūst par meistariem, visiem kopā veidojot labāku nākotni”, uzver Accenture Baltics izglītības partnerību vadītāja Karīna Innus, “protams, bez zinošiem jaunajiem talantiem šīs pārmaiņas nav iespējamas – šī gada iesniegtajos darbos var redzēt, ka ir apvienojies zinātniskais dziļums un darbu praktiskā pielietojamība. Tika rasti dažādi risinājumi starpnozaru problēmām un interesantas idejas, kuras turpmāk pielietot.”

“Noslēguma darbu rakstīšanu varētu pielīdzināt maratonam,” papildina nodibinājuma RTU Attīstības fonds izpilddirektore Anita Straujuma, “kam ir savs treniņu grafiks ar mazākām distancēm un kas šķiet nesasniedzams mērķis ļoti daudziem cilvēkiem. Jūsu sasniegumi ir mūsu visu kopīgā nākotne, tādēļ mēs ceram, ka pirmie darbi un iegūtie apbalvojumi, ir radījuši azartu turpmāk darboties ar vēl lielāku jaudu.” A. Straujuma arī izteica lielu prieku par uzņēmumiem, kas ir gatavi atbalstīt studentu centienus, tādā veidā veicinot augstākās izglītības un uzņēmumu, nākamo studentu darba devēju, sadarbību.

Bakalaura darbu kategorijā pirmo vietu ieguva Roberts Ivanovs no Ventspils Augstskolas par darbu “Digitālās infrastruktūras un sistēmu izstrāde apkārtējās vides monitorējošiem sensoriem ”, otro vietu – Armands Zelčs no Latvijas Universitātes par darbu “E-paraksts – dokumentu parakstīšanas pakalpojuma integrēšana tīmekļa lietotnē”, bet trešo vietu ieguva Andis Draguns no Latvijas Universitātes ar darbu “Mūzikas nošu atpazīšana ar neironu tīkliem”. 

Savukārt maģistra darbu kategorijā pirmo vietu ieguva Mārcis Lukšēvics no Latvijas Universitātes ar darbu “Stikla pakešu konstruktīvo parametru automatizēta noteikšana”, otro vietu – Marija Isupova no Latvijas Universitātes ar darbu “Dažādu simetriju telpu uztvere virtuālajā vidē”, bet trešo vietu – Gints Romanovskis no Latvijas Lauksaimniecības universitātes ar darbu “Ozola koksnes vainu noteikšana, izmantojot attēlu segmentācijas principus”. 

Konkursam “ZIBIT” Latvijas augstākās izglītības iestādes tika aicinātas izvirzīt trīs labākos bakalaura un trīs labākos maģistra darbus IT nozarē, bet, lai konkurss kļūtu vēl pieejamāks un draudzīgāks ikvienam studentam, jau otro gadu pēc kārtas  studenti paši varēja izvirzīt savu noslēguma darbu. 

Stipendiju konkursu “ZIBIT” organizē nodibinājums RTU Attīstības fonds sadarbībā ar Accenture Baltics. Stipendiju konkursa mērķis ir veicināt jaunu, inovatīvu risinājumu un pētījumu rašanos Latvijā. Šogad konkursam kopumā tika saņemti 20 pieteikumi bakalaura darbu kategorijā un 10 maģistra darbu kategorijā. Lai izteiktu pateicību, arī katra darba vadītājam tika piešķirta balva 490 eiro apmērā pirms nodokļu nomaksas.

Pasākuma tiešraides ierakstu vari noskatīties ŠEIT.

 

Kopīgot rakstu

Jaunumi