Ja students ir aktīvs un darboties gribošs, tad nākotnes darbvieta Industry Service Partner ir teju nodrošināta!

19. maijs, 2022

Uzņēmums “Industry Service Partner” (ISP) ir viens no vadošajiem industriālā servisa uzņēmumiem Latvijā, kas nodrošina efektīvu klientu aktīvu pārvaldību dažādās nozarēs: enerģētikā, metālapstrādē, papīra un iepakojuma ražošanā, ūdensapgādē, nekustamā īpašuma pārvaldībā u.tml. Uzņēmums sniedz pakalpojumus, kas saistīti ar industriālo iekārtu uzturēšanu, remontu un pārbūvi, kā arī nodrošina dažādu ražošanas procesu automatizāciju un digitalizāciju. Jau vairākus gadus uzņēmums sadarbojas ar nodibinājumu “Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds” (RTU AF), piedāvājot studentiem dažādas praktisko iemaņu apguves iespējas. Pašsaprotami, ka prakses izvēle ir ļoti nopietns un atbildīgs dzīves lēmums. Lai atvieglotu šo izvēli, uzrunājām “Industry Service Partner” valdes locekli un attīstības direktoru Aigaru Ločmeli, lūdzot atbildēt uz jautājumu: Kāpēc studentam būtu jāizvēlas prakses vieta tieši “Industry Service Partner” uzņēmumā?

Kāpēc izvēlēties praksi “Industry Service Partner”?

“Industry Service Partner” ir strauji augošs industriālā servisa uzņēmums, kurš 2021. gadā tika iekļauts Financial Times “FT1000 Europe’s Fastest Growing Companies” sarakstā un kuram uzticas vairāku nozaru vadošie uzņēmumi Latvijā. Aigars Ločmelis norāda: “Pie mums ir interesanti, mēs spējam aizraut. Iespējams, tieši tādēļ lielākā daļa praktikantu vēlāk izvēlas nākt strādāt tieši pie mums. Uzņēmumā ir radīta vide motivējošai izaugsmei, kur ikviena darbinieka devums tiek pienācīgi novērtēts.”

Tālāk apskatāmi 5 galvenie iemesli, kāpēc “Industry Service Partner” ir laba un perspektīva darba un prakses vieta:

1. Uzņēmuma atvērtā vide

ISP ir atsaucīgs kolektīvs, kurā valda jēgpilna darba un panākumu atmosfēra. Uzņēmumā nemitīgi tiek domāts par to, kā aizraut, motivēt un saliedēt kolēģus, kā arī piesaistīt jaunus ekspertus. “Mūsu uzņēmums piedāvā atvērtu vidi. Tas nozīmē, ka esošie un pieredzējušie darbinieki labprāt apmāca jaunos praktikantus un dalās savās zināšanās. Viņi nebaidās, ka jaunie darbinieki tos spētu izkonkurēt. Jau no pirmās darba dienas praktikanti tiek apmācīti un pēc iespējas ātrāk integrēti uzņēmumā. Mums ir svarīgi, ka jaunie speciālisti šeit jūtas vajadzīgi un gaidīti,” norāda Aigars Ločmelis.

2. Iekšējās apmācības

Uzņēmumam ir pašam savs prasmju attīstības centrs “Maintenance Development Centre” (MDC), kura galvenais uzdevums ir apmācīt un ievirzīt jaunos speciālistus. Te darbojas pieredzes bagātākie uzņēmuma darbinieki un nozares eksperti. MDC iegūtās zināšanas un prasmes nav iespējams apgūt nekur citur Latvijā, tāpēc studentiem ir iespējams saņemt gan papildus teorētisko bāzi universitātē gūtajām zināšanām, gan arī praktiski tās pielietot profesionālajā darba vidē.

3. Starptautiskā pieredze

Kā nākamo, bet ne mazāk svarīgo iemeslu Aigars Ločmelis min uzņēmuma starptautisko pieredzi. Lai gan ISP ir Latvijas uzņēmums, vairumam darbinieku ir starptautiska pieredze, kas gūta tādos uzņēmumos kā ABB, SKF, Schneider Electric u.c. “Iespējams tieši tādēļ darba kultūra, vide un vērtības izteikti atšķiras no citu vietējo uzņēmumu atmosfēras,” tā šo pieredzi raksturo Aigars Ločmelis.

4. Daudzpusīgas praktiskās iemaņas

Kā norāda pats Aigars Ločmelis: “Universitātē iespējams apgūt gan enerģētiķa, gan automātiķa, gan mehāniķa profesiju, tomēr universitātē neiemāca, kā vadīt komplicēto iekārtu uzturēšanas procesu. Ieraugot ražotni, kas pilna ar visdažādākajām iekārtām, students nereti apjūk. Viņš nesaprot, kā izveidot iekārtu uzturēšanas sistēmu, kā izstrādāt apkopes darba plānu un kā analizēt iekārtu tehnisko pieejamību un optimizēt to darbības efektivitāti. Universitāte iedod teorētiskās zināšanas, tomēr praktiskās  iemaņas labāk iespējams apgūt pie mums. Tieši šī iemesla dēļ studiju procesa noslēguma fāzē studentiem paredzētas prakses dažādos uzņēmumos praktisko iemaņu apgūšanai.”

Uzņēmuma daudzpusīgā pieredze un atšķirīgās nozares paver iespējas dažādu programmu studentiem: enerģētiķiem, automātiķiem, mehāniķiem, kā arī  topošajiem siltumapgādes, gāzes un ūdensapgādes inženieriem. Šī brīža aktuālākās prakses vietas pieejamas ŠEIT

5. Pilnas slodzes darba iespējas

Protams, ka daudz par uzņēmumu iespējams pateikt pēc tā darbiniekiem un kolektīva. Uzņēmumā “Industry Service Partner” ne tikai vērojama maza darbinieku rotācija, bet arī draudzīgs kolektīvs, kuru veido liela daļa bijušo studentu un praktikantu. Aigars Ločmelis situāciju skaidro, norādot sekojošo: “Potenciālos kandidātus uz piedāvātajām prakses vakancēm mēs atlasām ļoti rūpīgi. Ja reiz mēs esam sākuši strādāt ar studentu, mēs vēlamies to darīt ilgtermiņā. Aptuveni 30 no vairāk kā 160 darbiniekiem ir sākuši darbu uzņēmumā kā studenti vai praktikanti, bet šobrīd jau strādā šeit vairākus gadus kā pilna laika kolēģi. Galvenais jau ir motivācija. Ja students ir aktīvs un darboties gribošs, tad nākotnes darbvieta šeit ir teju nodrošināta!”

Jau vairākus gadus “Industry Service Partner” atbalsta topošos ekspertus, veidojot prakšu konkursus sadarbībā ar RTU AF un sadarbojoties ar Inženierzinātņu vidusskolu. Kā norāda Aigars Ločmelis: “Jāteic gan, ka praktikants nav vienīgais ieguvējs, jo iegūst arī uzņēmums. Tā kā industriālo pakalpojumu joma balstās uz ilgtermiņa sadarbību ar mūsu klientiem, to nav iespējams nodrošināt bez motivētiem darbiniekiem, kuri arī ir ieinteresēti ilgtermiņa darba attiecībās un karjeras veidošanā mūsu pašu uzņēmumā. Proti - ieguvēji ir visi!”