RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

Kāpēc inženierzinātņu jomas studentiem ir vērts pieteikties praksei?

15. februāris, 2022
.
.
.

Nav noslēpums, ka izglītība ir viens no galvenajiem pamatelementiem nākotnes karjeras ceļa veidošanā. Universitātē apgūtās teorijas zināšanas nodrošina stabilu bāzi izvēlētās jomas izpratnei un apgūšanai. Nereti tomēr rodas jautājums: vai tas ir pietiekami? Studenti izvēlās praksi, dažādu nodomu vadīti. Vienam tā ir iespēja nopelnīt, otram praktiski izmēģināt savas spējas, trešajam – prasība C daļas kursā. Mūsdienās arvien vairāk studentu izvēlas doties praksē tieši studiju laikā. Lai gan šī ideja pirmajā brīdī varētu šķist biedējoša, tai ir vairāki plusi un priekšrocības. 

Iespēja pielietot savas prasmes un zināšanas reālā uzņēmumā

Prakse ir lieliska iespēja pārbaudīt savas universitātē iegūtās zināšanas un prasmes reālajā dzīvē. Pievienojoties uzņēmumam, students nokļūst profesionālā vidē, kur tas ekspertu vadībā ne tikai attīsta savas tehniskās spējas, bet arī strādā ar klientiem pie realizējamiem projektiem. Tikai praksē pa īstam iespējams apgūt profesionālā darba ētiku, kā arī izbaudīt atbildības sajūtu, ko sev līdzi nes uzdotais uzdevums. Šī pieredze studentam palīdz kritiski palūkoties uz savām spējām, proti - identificēt savas stiprās puses un aspektus, pie kuriem vēl jāpiestrādā. Tas ir vitāli svarīgi gan turpmākajā karjeras ceļā, gan pašizaugsmē. Praksē studentam ir iespēja izprast, vai izvēlētā profesija un studiju programma vispār atbilst tā interesēm un nākotnes plāniem.

Iespēja gūt kontaktus, potenciālo darba vietu

Ik vienā prakses vietā sadarbība ar citiem cilvēkiem ir neizbēgama. Studentam regulāri jākomunicē ar vadītājiem un kolēģiem, jāapmeklē sapulces, tikšanās un dažādi pasākumi. Mijiedarbojoties ar profesionāļiem, praktikants iegūst kontaktus, kas var būt noderīgi nākotnē: potenciālās darba vietas, mentori, sadarbības partneri u.c. Studentam, veiksmīgi izpildot uzdevumus un labi sevi prezentējot, var tikt piedāvāta arī pastāvīga darba pozīcija pēc prakses. Šī iemesla dēļ svarīgi izvēlēties tādu prakses vietu, kas studentu tiešām interesē un aizrauj. RTU Attīstības fonds kopā ar sadarbības partneriem inženierzinātnes studentiem piedāvā plašu izvēles klāstu katrai gaumei - šī brīža apmaksātas prakses piedāvājumi

Iespēja ieguldīt savā nākotnē

Pašsaprotami, ka arī prakses ieraksts personīgajā CV padara ikvienu studentu konkurētspējīgāku darba tirgū. Pirmkārt, tas parāda studenta apņēmību, atbildības izjūtu, spēju darboties komandā un, protams, iepriekšējo pieredzi. Otrkārt, tas darba devējiem dara zināmu, ka students proti balansēt privāto un personīgo dzīvi, līdz ar to spēj arī plānot savu laiku. Treškārt, tas vēsta par skaidru nākotnes vīziju. Tieši praksē studenti nereti atrod savu konkrēto interešu sfēru, kurā tālāk attīsta prasmes. Mūsdienās darba devējiem arvien svarīgāka kļūst tieši reālā darba pieredze. Protams, ka labas atzīmes universitātē arī nenāk par sliktu, tomēr darba intervijās ieguvēji vienmēr būs cilvēki ar iepriekšējo darba pieredzi. 

Prakse sniedz iespēju ielūkoties turpmākajā karjeras izvēles ceļā. Iegūtā pieredze noderēs visai turpmākajai dzīvei. Prakse ir katra paša ieguldījums savā nākotnē. Svarīgi ir tikai nebaidīties un izkāpt no savas komforta zonas. 

Pieteikties prakses stipendiju konkursiem vari šeit

Kopīgot rakstu

Jaunumi