STUDENTA ACĪM / Būvniecības nozare - pieprasījums pēc zinošiem speciālistiem tikai aug

24. janvāris, 2023

“PERI” atbalsta stipendijas ieguvējs Pēteris Šlosbergs ir mērķtiecīgs jaunietis, kas ne tikai šobrīd iegūst bakalaura grādu būvniecībā, bet arī aktīvi piedalās kultūras dzīvē – ikdienā veic būvniecības pašpārvaldes sabiedrisko attiecību virziena vadītāja pienākumus, dzied korī un muzicē grupā “Perforators”.

Pēteris Šlosbergs ir 2. kursa students RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātē, apgūstot programmu “Būvniecība”. Aktīvi darbojas BIF studentu pašpārvaldē, kurā ieņem “Sabiedrisko attiecību virziena vadītājs” amatu. “Lielu daļu mana brīvā laika aizņem darbošanās studentu pašpārvaldē, kā arī dalība jauktajā korī "MOTUS", studentu mūzikas grupā "Perforators", kur esmu taustiņinstrumentālists. Aizraujos arī ar fotografēšanu,” stāsta Pēteris.

Kāpēc izvēlējies studēt būvniecību?

Būvniecību izvēlējos apgūt, jo šī ir strauji augoša ekonomikas nozare, kurā vērojama arī liela dažādu tehnoloģiju un materiālu attīstība. Šīs nozares dinamisms man šķiet īpaši saistošs.Galvenais ieguvums no studijām ir tas, ka ir ievērojami paplašinājies kontaktu loks, kas būs ļoti noderīgs aspektsturpmākajā karjeras izaugsmē. Ir interesanti apgūt būvniecību, piedaloties konkursos, kas ļauj labāk izprast būvniecības likumsakarības, piemēram, "Betona sacensības" un "Papīra Tilti". Manuprāt, loti lietderīgas ir mācību ekskursijas, kuras ļauj labāk saprast būvniecības aktualitātes un apgūt modernos būvniecības tehnoloģiskos procesus.

Būvniecības nozare - pieprasījums pēc zinošiem speciālistiem tikai aug

Būvniecības nozare vienmēr būs aktuāla, jo cilvēkiem būs nepieciešamas gan jaunas būves, gan veco būvju renovācijas. Jauno tehnoloģiju izmantošana ļauj samazināt būvniecības procesa radīto ietekmi uz vidi, vienlaikus padarot lietotāju vidi komfortablāku un nekaitīgāku. Būvniecībā vērts studēt, jo šīs profesijas speciālisti ir vienmēr pieprasīti un šajā nozarē iesaistīto speciālistu loks ir ļoti daudzveidīgs. Apgūstot būvniecības pamatus un jaunās tehnoloģijas, ikviens var būt konkurētspējīgs, pieprasīts speciālists darba tirgū ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. Sertificētam būvniecības speciālistam ir iespēja piedalīties gan mazu, gan valstiski nozīmīgu un pat starptautisku objektu būvniecībā.

2022. gada rudens semestrī saņēmu SIA "PERI" atbalsta stipendiju. Stipendija tiks izmantota labas veiktspējas portatīvā datora iegādei, lai varētu darboties ar būvniecībā izmantojamām datorprogrammām. Šāda datora iegāde ievērojami atvieglos gan studiju procesu, gan darbu prakses vietā, jo būs iespējams efektīvi plānot savu laiku, samazinot ceļā pavadīto laiku, palielinot piekļuves ātrumu nepieciešamajai informācijai.

Veltījums topošajiem / esošajiem studentiem

Lai ātri ceļas un ilgi stāv!