Apbalvoti labākie IT noslēguma darbu autori

30. oktobris, 2020

Jau ceturto gadu pēc kārtas konkursā ”ZIBIT” apbalvoti seši labākie IT nozares studiju noslēguma darbu autori un darbu vadītāji.  Par izcili uzrakstītajiem bakalaura un maģistra darbiem studenti saņēma konkursa atbalstītāju “Accenture” Latvijas filiāles un SIA “TietoEVRY in Latvia” sarūpētās stipendijas no 800 līdz 1250 eiro. Šoreiz pasākums norisinājās tiešsaistes vietnē “Zoom”, kas skatītājiem bija redzams arī nodibinājuma “RTU Attīstības fonds” “Facebook” lapā.

“Lai spētu uzrakstīt noslēguma darbu, kas būtu interesants jebkuram lasītājam, pašam darba autoram ir nepieciešama liela interese un degsme par izvēlēto tēmu,” uzsver SIA “TietoEVRY in Latvia” personāla vadības speciāliste Marta Medne, “šāda apņēmība un interese par pētāmo tēmu ir lieliska īpašība jauno profesionāļu vidū, kas piesaista potenciālo darba devēju uzmanību.” Savukārt “Accenture” Latvijas filiāles datu arhitekte Ineta Lapiņa uzsver: “Viens no kritērijiem, lai noslēguma darbs spētu konkurēt un izcelties citu darbu vidū, ir pētāmās tēmas praktiskais pielietojums.”

“”ZIBIT” konkurss ir pērļu zvejnieks,” papildina nodibinājuma “RTU Attīstības fonds” izpilddirektore Anita Straujuma, “šajā daudzu zinātnisko darbu jūrā jāatrod izcilākie jaunieši, kuri ne tikai ir aizrāvušies ar tēmu, bet ir arī drosmīgi par to pastāstīt.” A. Straujuma arī izteica lielu prieku par uzņēmumiem, kas ir gatavi atbalstīt studentu centienus, tādā veidā veicinot augstākās izglītības un uzņēmumu, nākamo studentu darba devēju, sadarbību.

Bakalaura darbu kategorijā pirmo vietu ieguva Klāvs Spruģevics no Ventspils Augstskolas par darbu “Ēku modeļu 3D rekonstrukcija, izmantojot Lidara datus”, otro vietu – Viktors Sokolovs no Transporta un sakaru institūta par darbu “System Development For an Accounting of Personal Expenses Using Optical Character Recognition”, bet trešo vietu – Emīls Ozoliņš no Latvijas Universitātes par darbu “Jaukšanas-apmaiņas tīkli – Jaunas neironu tīklu arhitektūras plašam uzdevumu klāstam”

Savukārt maģistra darbu kategorijā pirmo vietu ieguva Edgars Gaidels no  Rīgas Tehniskās universitātes par darbu “Graph-based System Reliability Analysis in Microservice Architecture”, otro vietu – Līna Briņģe no Latvijas Universitātes par darbu “Latvijas ekosistēmas analīze, izmantojot satelītu spektrālo informāciju”, bet trešo vietu – Dāvis Ābols no Vidzemes Augstskolas, kurš uzrakstīja darbu “Virtuālās realitātes risinājuma izstrāde rumpja stabilitātes un kognitīvo spēju uzlabošanai”.

Konkursam “ZIBIT” Latvijas augstākās izglītības iestādes tika aicinātas izvirzīt trīs labākos bakalaura un trīs labākos maģistra darbus IT nozarē, bet, lai konkurss kļūtu vēl pieejamāks un draudzīgāks ikvienam studentam, šogad tika ieviests jauninājums, kas ļāva arī studentiem pašiem izvirzīt savu noslēguma darbu. Šogad arī pirmo reizi norisinājās skatītāju simpātiju balvas piešķiršana. Par skatītāju favorītu bakalaura darbu kategorijā tika atzīts Dāvids Markovs, bet maģistru darbu kategorijā Dāvis Ābols, abi laureāti savā īpašumā ieguva bezvadu skaļruni JBL Flip 5.

Stipendiju konkursu “ZIBIT” organizē nodibinājums “RTU Attīstības fonds” sadarbībā ar “Accenture” Latvijas filiāli un SIA “TietoEVRY in Latvia”. Stipendiju konkursa mērķis ir veicināt jaunu, inovatīvu risinājumu un pētījumu rašanos Latvijā. Šogad konkursam kopumā tika saņemti 20 pieteikumi bakalaura darbu kategorijā un 17 maģistra darbu kategorijā. Lai izteiktu pateicību, arī katra darba vadītājam tika piešķirtas balva 600 eiro apmērā pirms nodokļu nomaksas.

Pasākuma tiešraides ierakstu vari noskatīties ŠEIT.