Apbalvoti labākie enerģētikas un elektrotehnikas jomas absolventi

27. novembris, 2018

Jau devīto gadu pēc kārtas apbalvoti labākie enerģētikas un elektrotehnikas jomas noslēguma darbu autori. Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociācijas, AS “Augstsprieguma tīkls”, SIA „Schneider Electric Latvija” un AS „Draka Keila Cables” studiju stipendijas kopumā 3300 EUR vērtībā piešķirtas 16 absolventiem: septiņas bakalaura darbu nominācijā, četras inženierprojektu nominācijā un piecas maģistra darba nominācijā. Šogad pavisam kopā saņemti 26 pieteikumi.

Stipendijas iegūšana studentiem sniedz gandarījuma sajūtu par paveikto darbu. Stipendiāti atzīst, ka tā ļauj justies novērtētiem ne tikai augstskolas līmenī, bet arī savā nozarē. Profesionāļu novērtējums motivē nākotnē turpināt izvēlēto tēmu pētniecību. Viens no maģistra darba nominācijas uzvarētājiem Jānis Ārents atzīst, ka stipendijas iegūšana dod papildus gandarījumu un motivāciju turpināt iesāktos pētījumus. Autors tēmu par industriālo robotu vadību iesācis pētīt jau rakstot savu bakalaura darbu, un plāno turpināt arī doktorantūrā.

Studenti, kuri saņēma stipendijas, rakstījuši par ļoti daudzveidīgām tēmām, kas izraisījušas ne tikai personīgu interesi, bet ir nozīmīgas visai enerģētikas un elektrotehnikas nozarei. Viens stipendijas ieguvējiem, maģistra darba autors Jānis Bērziņš, kurš savu maģistra darbu rakstīja par siltumapgādes sistēmu efektivitātes uzlabošanu, stāsta: “Tēmu izvēlējos, jo, manuprāt, tā ir nozīmīga ne tikai siltumapgādes uzņēmumiem, bet arī Latvijas enerģētikai. Ikdienā strādāju Ozolnieku siltumapgādes uzņēmumā un izstrādāto darbu plānoju ieviest uzņēmuma darbībā.” Arī doktora disertāciju darba autors plāno daļēji saistīt ar maģistra darbā izpētīto, līdz ar to nozares sniegtā atzinība tikai stiprinājusi pārliecību par izvēlēto tēmu.

Apsveicot stipendiju saņēmējus, AS "Augstsprieguma tīkls"  valdes loceklis Gatis Junghāns uzsvēra, ka arī pēc zinātniskā grāda iegūšanas un apbalvojumu saņemšanas ir svarīgi turpināt sevi pilnveidot un attīstīt: “Mācības palīdzēs redzēt lietas plašākās kopsakarībās un efektīvāk tikt galā ar problēmām. Turpinot mācības, jūs ne tikai kļūsiet spējīgāks un pašpārliecinātāks par savām spējām, bet to arī novērtēs darba devēji.”

Konkurss sadarbībā ar RTU Attīstības fondu un atbalstītājiem tiek rīkots jau kopš 2009. gada. Šogad stipendiju konkursā bija aicināti pieteikties Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Rīgas Tehniskā koledžas enerģētikas un elektrotehnikas jomas studiju programmu absolventi, kuri 2017./2018. studiju gadā aizstāvējuši studiju noslēguma darbus. Kopumā līdz šim apbalvoti jau 173 absolventi.