Apbalvoti AS "Latvijas Gāze" un SIA "ITERA Latvija" 2017. gada balvu laureāti

13. jūnijs, 2017

2017. gada 13. jūnijā Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) notika svinīgā LZA, SIA "ITERA Latvija", AS "Latvijas Gāze" un RTU Attīstības fonda gada balvu pasniegšanas ceremonija.SIA "ITERA Latvija" sadarbībā ar LZA un RTU Attīstības fondu kopš 2007. gada piešķir balvas ievērojamiem Latvijas zinātniekiem un praktiķiem par izcilu veikumu vai mūža devumu vides, zemes un ģeogrāfijas zinātnēs vai par nozīmīgu vides izstrādes sistēmu veicināšanu. Līdz šim balvu saņēmuši 20 zinātnieki un praktiķi.

Šogad žūrijas komisija nolēma LZA, SIA "ITERA Latvija" un RTU Attīstības fonda balvu piešķirt Latvijas Universitātes asociētajai profesorei un vadošajai pētniecei  Dr.geogr. Laimdotai Kalniņai par mūža ieguldījumu un darbu kopu “Kvartāra paleoklimata pētījumi”, un Latvijas Lauksaimniecības universitātes docentei  Mg.sc.ing. Silvijai Rubenei par mūža ieguldījumu un darbu kopu “Ainavu arhitektūras zinātne un ilgtspējīgas vides veidošana”.

Lai veicinātu Latvijas zinātnes un moderno tehnoloģiju attīstību gāzes, siltumtehnikas un ar tām saistītās ķīmijas tehnoloģijas nozarēs, un novērtētu Latvijas zinātnieku, praktiķu un topošo zinātnieku (doktorantu) devumu šajos procesos, kā arī īpaši veicinātu un atbalstītu medicīnas zinātņu jomā sirds ķirurģiju, kardioloģiju un orgānu transplantāciju, AS "Latvijas Gāze" sadarbībā ar LZA un RTU Attīstības fondu kopš 2009. gada piešķir gada balvas  jaunajiem zinātniekiem un zinātniekiem par mūža ieguldījumu. Līdz šim apbalvoti jau 32 laureāti.

Šogad LZA, AS "Latvijas Gāze" un RTU Attīstības fonda balva par sasniegumiem dzīvu donoru ziedoto nieru transplantācijā piešķirta Rīgas Stradiņa universitātes Transplantoloģijas laboratorijas vadošajai speciālistei  Dr.med. Ievai Ziediņai, savukārt balva par sasniegumiem gāzes saimniecības organizēšanas metodoloģijas pamatojuma izstrādē, ieguldījumu tehnisko normatīvu izstrādē, kā arī jauno speciālistu sagatavošanā RTU docentam   Dr.sc.ing. Ilmāram Bodem.

Jaunā zinātnieka balva tika piešķirta RSU Iekšķīgos slimību katedras asistentam, P. Stradiņa KUS ārstam kardiologam Andrim Skridem par ieguldījumu plaušu hipertensijas jomas pētniecībā un attīstībā Latvijā, kā arī sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas gāzes nodaļas vadītājai Dr.sc.ing. Indrai Niedrītei par pētījumiem gāzes apgādes sistēmu drošumā.
Kopumā balvas šogad saņēmuši seši zinātnieki un praktiķi.