RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

Apbalvoti AS "Latvijas Gāze" un SIA "ITERA Latvija" 2017. gada balvu laureāti

16. jūnijs, 2016
.
.
.

2016. gada 16. jūnijā Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) notika svinīgā LZA, SIA "ITERA Latvija", AS "Latvijas Gāze" un RTU Attīstības fonda gada balvu pasniegšanas ceremonija. SIA "ITERA Latvija" sadarbībā ar LZA un RTU Attīstības fondu kopš 2007. gada piešķir balvas ievērojamiem Latvijas zinātniekiem un praktiķiem par izcilu veikumu vai mūža devumu vides, zemes un ģeogrāfijas zinātnēs vai par nozīmīgu vides izstrādes sistēmu veicināšanu. Līdz šim balvu saņēmuši 18 zinātnieki un praktiķi.

Šogad žūrijas komisija nolēma LZA, SIA "ITERA Latvija" un RTU Attīstības fonda balvu piešķirt Latvijas Lauksaimniecības universitātes pētniecei Dr.arch. Unai Īlei par darbu “Dzīvojamo rajonu iekškvartālu ainaviskā kvalitāte Latvijas pilsētās” un Dr.biol. Lailai Ikasei par darbu kopu “Dārzkopības zinātne videi draudzīgu augļu dārzu izveidē”.
Lai veicinātu Latvijas zinātnes un moderno tehnoloģiju attīstību gāzes, siltumtehnikas un ar tām saistītās ķīmijas tehnoloģijas nozarēs un novērtētu Latvijas zinātnieku, praktiķu un topošo zinātnieku (doktorantu) devumu šajos procesos, kā arī īpaši veicinātu un atbalstītu medicīnas zinātņu jomā sirds ķirurģiju, kardioloģiju un orgānu transplantāciju, AS "Latvijas Gāze" sadarbībā ar LZA un RTU Attīstības fondu kopš 2009. gada piešķir gada balvas  jaunajiem zinātniekiem un zinātniekiem par mūža ieguldījumu. Līdz šim apbalvoti jau 28 laureāti.


Šogad LZA, AS "Latvijas Gāze" un RTU Attīstības fonda balva par ieguldījumu paaugstināta riska donoru orgānu transplantācijas attīstībā piešķirta Dr.med. sertificētam ārstam-transplantologam Jānim Jušinskim, savukārt balva par mūža devumu gāzes, siltumtehnikas un ar tām saistītās nozarēs par viņa izstrādāto un sekmīgi realizēto jauno pētījumu un studiju virzienu “Modernās nulles enerģijas ēkas” piesķirta  RTU Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūta profesoram Anatolijam Borodiņecam.
Balva radošam praktiķim gāzes, siltumtehnikas un ar tām saistītās nozarēs piešķirta RTU pētniecei Jeļenai Tihanai par  promocijas darbu “Apkures sistēmu konstruktīvie risinājumi pie zemas temperatūras siltuma avotiem”, savukārt par pētījumiem nieru transplantācijā no donoriem pēc sirdsdarbības apstāšanās jaunā zinātnieka balva piešķirta sertificētam ķirurgam-transplantologam un Rīgas Stradiņa universitātes Transplantoloģijas laboratorijas pētniekam Aleksandram Maļcevam.
Kopumā balvas saņēmuši seši zinātnieki un praktiķi.

Kopīgot rakstu

Jaunumi