15 iemesli, kāpēc pieteikties praksei

11. janvāris, 2022

Ikdienā dažādi Latvijas uzņēmumi izvēlas atbalstīt studentus, piešķirot prakses stipendijas, šādā veidā  iepazīstot topošos profesionāļus. Savukārt studentiem tā ir iespēja iegūt stipendiju savu mērķu sasniegšanai un pieredzi turpmākās karjeras attīstībā. Mēs apkopojām piecpadsmit praktikantu visbiežāk minētos iemeslus, kādēļ ir vērts pieteikties praksei. Vairāk par šobrīd izsludinātajiem konkursiem lasi šeit.

1. Papildus ienākumi

Prakse nodrošina finansiālu atbalstu – saņem atalgojumu par padarīto!

2. Pieredze savā studiju sfērā

Prakse ne tikai sniedz iespēju iegūt papildus finanšu līdzekļus, bet arī uzkrāt pieredzi un apgūt jaunas darba iemaņas izvēles profesijā.

3. Jaunu kontaktu dibināšana

Lai turpmāk veidotu savu karjeru, jaunu kontaktu dibināšana paver dažādas profesionālās iespējas.

4. Jaunu prasmju apguve

Prakses laikā varēsi apgūt dažādas noderīgas prasmes, kas noderēs pēc augstskolas pabeigšanas.

5. Turpmākās karjeras attīstība

Uzkrātā pieredze, jaunu prasmju apguve un kontaktu dibināšana ir liels pakāpiens karjeras kāpnēs.

6. Iespēja apvienot studijas ar praksi

RTU Attīstības fonda piedāvātās prakses vietas iespējams apvienot ar studijām – uzņēmumi ir pretimnākoši un ieinteresēti, lai praktikants apgūst visus studiju kursus un saņem diplomu.

7. Iespēja turpināt saistības arī pēc prakses līguma beigām

Ja labi sevi pierādīsi prakses laikā, uzņēmums var izteikt piedāvājumu par turpmākā līguma slēgšanu.

8. Raksti noslēguma darbu uzņēmumā, kurā ej praksi

Sadarbojoties ar uzņēmumu, kurā ej praksi, ir iespēja rakstīt noslēguma darbu – vairums uzņēmumu ir ieinteresēti, ka studenti veic dažādus pētījumus un izstrādā inovācijas, kas turpmāk var uzlabot uzņēmuma darbību.

9. Pielieto apgūtās zināšanas praktiski

Studiju laikā, it īpaši, ja mācības norit attālināti, zināšanas neizdodas pielietot praktiskā veidā – prakse šādu iespēju sniedz.

10. Papildini savu CV

Arī praktisko iemaņu apguve kādā no uzņēmumiem ir darbs ar konkrētu profesiju, kuru droši turpmāk vari rakstīt savā CV.

11. Pierādi savas spējas un prasmes citiem

Lai studijām veltītais laiks un apgūtās zināšanas savā profesijā nebūtu veltīgas, piesakies praksei un pierādi, cik labi spēj veikt darba uzdevumus.

12. Kļūsti patstāvīgs

Prakses laikā saņemtais atalgojumus ir pirmais solis, lai kļūtu finansiāli neatkarīgs.

13. Iegūsti jaunus domubiedrus

Prakses laikā iespējams satikt jaunus kolēģus, ar kuriem kopā vari apspriesties par izvēles profesiju, tendencēm un citiem interesantiem tematiem, kas Tevi interesē. Kolēģis = draugs!

14. Iemācīsies strādāt komandā

Vislabākā raža tiek novākta kopā – prakses laikā Tu iemācīsies strādāt komandā, kopā risināt dažādus uzdevumus un ģenerēt lieliskas idejas.

15. Kļūsti par LABĀKO!

Prakse ir pirmais nopietnais darbs studiju virziena profesijā, kas palīdz veidot karjeras attīstību un kļūt par labāko speciālistu savā nozarē.