RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU aicina studentus uzsākt akadēmiskās airēšanas treniņus

27. septembris, 2021
Foto - Pixabay

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentiem ir iespēja izmēģināt savu muskuļu spēku jaunā sporta veidā – akadēmiskajā airēšanā, kuru būs iespējams apgūt profesionālu treneru vadībā. Lai iepazītos ar šo sporta veidu, jau patlaban, iepriekš piesakoties, ir iespējams apmeklēt airēšanas atklātās nodarbības.

Airēšanas nodarbībās studentiem tiek piedāvāts apgūt un pilnveidot savas prasmes akadēmiskajā airēšanā, kā arī attīstīt fiziskās īpašības. Studenti iepazīs arī airēšanas aprīkojumu, tehniku, laivu klases un uzzinās treniņu nodarbību grafiku.

Airēšana ir gan individuāls, gan komandu sporta veids. Ar to var nodarboties ne tikai vasarā, bet arī ziemā, izmantojot airēšanas trenažieri jeb ergometru. Ziemas sezonā studentiem būs iespēja attīstīt vispārējo fizisko sagatavotību, trenēties, izmantojot sporta trenažieri, pilnveidot tehniku, savukārt vasarā treniņi norisināsies airēšanas sporta laivās uz ūdens.

Airēšanas sportu studentiem palīdzēs apgūt augsti kvalificēti airēšanas sporta treneri, kuri joprojām ir aktīvi sportisti un savas jomas entuziasti.

Kā piedalīties atklātajos treniņos? Lai piedalītos atklātajos treniņos, studentiem ir bez maksas jāreģistrējas sporta sistēmā, jo dalībnieku skaits nodarbībā ir ierobežots.

Nodarbības notiek RTU Sporta centrā, Meža ielā 1A.

Treneri – Kristīne Putniņa 26895856 un Ģirts Sokolovs 22303835

Kāpēc izvēlēties airēšanu?

• Trenējoties airēšanā, tiek attīstīts viss ķermenis. Pirmais stereotips ir, ka airēšanā visvairāk tiek nodarbināti roku muskuļi, taču tā nav – 70% darba veic kāju muskuļi, bet 30% – ķermeņa augšdaļa. Viena airēšanas kustība – smēliens – iesaista deviņas dažādas muskuļu grupas, kas kopā veido 85% no visiem muskuļiem ķermenī;
  • Izmantojot airēšanas trenažieri, iespējams fiksēt cilvēka sagatavotību un trenažiera izmantošanu pielāgot konkrētā sportista spējām. Tā arī ir iespēja attīstīt fiziskās īpašības gan iekštelpās gan ārā – svaigā gaisā;
  • Airēšana meditatīvs sporta veids – vienmērīgās kustības spēj radīt iekšēju mieru, mazināt stresu, palielināt laimes hormonu;
  • Tiek trenēts viss ķermenis uzreiz, treniņu neveltot kādai konkrētai muskuļu grupai;
  • Airēšanas treniņš palīdz attīstīt izturību un kardiovaskulāro jeb sirds veselību.
  • Šis sporta veids ir domāts, gan tiem, kuri komfortabli jūtas, trenējoties individuāli, gan tiem, kuriem labāk patīk kopējas aktivitātes.

Lielākajās pasaules valstīs airēšana jau gadsimtiem ieņem stabilu vietu augstskolu sporta dzīvē. Ar to vēsturiski ir nodarbojušies arī RTU studenti.

RTU airēšanas nodarbības tiek sāktas, pamatojoties uz RTU un Latvijas Airēšanas federācijas jūnijā parakstīto Sadarbības memorandu, kas paredz RTU attīstīt airēšanas sportu, kā arī iedibināt tradīciju Daugavā organizēt airēšanas sacensības starp RTU un LU.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

27. septembris, 2021 plkst. 10:18