Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultāte
Parādīt izvēlni
Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultāte

RTU turpinās atbalstīt Ukrainas studentu un zinātnieku darbu kara laikā

23. februāris
.
.
.
Foto: Elīna Karaseva, RTU

Jau divus gadus, kopš Ukrainu plosa karš, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sniedz atbalstu Ukrainas studentiem, mācībspēkiem un zinātniekiem, kuri raduši patvērumu Latvijā un šeit turpina darbu un studijas. RTU atbalsts Ukrainai būs arī turpmāk – līdz pat kara beigām un pēc tam, kad vajadzēs atjaunot valsti un novērst kara nodarīto postu. 

«Kaut arī ikdienā šķiet, ka pasaule jau ir pieradusi pie kara Ukrainā un pagurusi no palīdzības sniegšanas, tomēr tas ir tikai šķietami, jo klusāk un varbūt ikdienā nemanāmāk, tomēr Latvijas cilvēki un arī RTU saime ir kopā ar Ukrainu un ukraiņiem un joprojām turpina sniegt palīdzīgu roku tautai, kas tik neatlaidīgi un bezbailīgi cīnās par savu valsti, savu neatkarību,» saka RTU rektors Tālis Juhna. 

Jau kara sākumā RTU atvēra savas durvis Ukrainas studentiem, mācībspēkiem un zinātniekiem, kuri kara dēļ bija spiesti atstāt savas mājas, darba un studiju vidi un patvērumu rada Latvijā. Patlaban RTU mācās vairāk nekā 100 studentu no Ukrainas un strādā kopskaitā 13 mācībspēki un zinātnieki. 

Savukārt RTU zinātniekiem ir vairāki sadarbības projekti kopā ar Ukrainas kolēģiem. Piemēram, RTU Būvniecības un mašīnzinību fakultātes zinātnieki kopā ar Ukrainas Nacionālo tehnisko universitāti īsteno projektu par ātri izvietojamu ēku un to energosistēmu attīstību. Savukārt Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātes zinātnieki kopā ar Lutskas Nacionālās tehniskās universitātes un Čerņihivas Nacionālās tehnoloģiju universitātes kolēģiem un uzņēmumu «SNT Ukraine» izstrādā stratēģiju izglītības procesa digitālajai transformācijai Ukrainā un Moldovā. 

Ar daudzām Ukrainas augstākās izglītības iestādēm RTU ir noslēgti sadarbības līgumi, bet vēl sadarbība ir plānota ar vairākiem Ukrainas Zinātņu akadēmijas institūtiem. 

RTU ir kopā ar Ukrainu. RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā kopā ar RTU karogiem jau divus gadus plīvo arī Ukrainas karogs, apliecinot RTU saimes atbalstu Ukrainas tautai un ticību taisnīguma uzvarai. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

23. februāris plkst. 17:25

Līdzīgi raksti

Jaunumi