Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultāte
Parādīt izvēlni
Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultāte

Ziņas

RTU zinātnieki izstrādājuši modelēšanas instrumentus enerģijas kopienām, lai pārvarētu ēku oglekļa neitralitātes plaisu

Ar tehnoloģijām un finansiālu atbalstu nepietiek, lai panāktu būtisku dzīvojamo ēku energoefektivitātes paaugstināšanu, secina Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki. Lai sasniegtu ambiciozos klimata mērķus, enerģētikā nepieciešamas strukturālas pārmaiņas, kas ietver arī iedzīvotāju lomas maiņu, viņiem kļūstot par aktīviem līdzdalībniekiem pārejā uz oglekļa mazietilpīgu sabiedrību. Tādēļ RTU zinātnieki izstrādājuši modelēšanas instrumentus enerģijas kopienām, lai pārvarētu ēku oglekļa neitralitātes plaisu.

4. marts

1. martā Liepājas Universitāte iekļausies RTU ekosistēmā, nostiprinot savu lomu Kurzemes un Latvijas attīstībā

Lielāka jauda studijās un zinātnē, plašākas iespējas studentiem un mācībspēkiem un jaunas izglītības ekosistēmas veidošana Kurzemē – šādas pārmaiņas gaidāmas pēc tam, kad atbilstoši valdības lēmumam 1. martā Liepājas Universitāte (LiepU) kā atsevišķa struktūrvienība pievienosies Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU), saglabājot savu autonomiju un universitātei raksturīgās humanitārās un sociālās zinātnes.

29. februāris

Baltijas un Čehijas universitātes izstājas no organizācijas CESAER, kas atsakās no biedru rindām izslēgt Krievijas augstskolu

Baltijas un Čehijas vadošās tehniskās universitātes, solidarizējoties ar Ukrainu un akcentējot savu uzticību vispārcilvēciskajām pamatvērtībām un starptautiskajām tiesību normām, izstājas no Eiropas moderno inženierzinātņu universitāšu organizācijas (Conference of European Scools for Advanced Engineering Education and Research – CESAER), jo tā pēc garām diskusijām tomēr apstākļos, kad Eiropā plosās karš, nav no savu biedru rindām izslēgusi agresorvalsts Krievijas augstskolu – Tomskas Politehnisko universitāti, kas atklāti atbalsta Krievijas karu Ukrainā. Arī CESAER Direktoru padome nav balsojumā apliecinājusi skaidru pozīciju, ka minētajai Krievijas augstskolai nav vietas organizācijā.   

27. februāris