Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultāte
Parādīt izvēlni
Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultāte

Erudīcijas konkursa «BIO-Go-Higher» trešajā kārtā līderos izvirzās RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni

26. februāris
.
.
.
RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēnu komanda.

Sākas Baltijas Biomateriālu ekselences centra (BBCE) erudīcijas konkursa skolēniem «BIO-Go-Higher» pēdējā, ceturtā kārta. Trešajā kārtā vislielāko punktu skaitu iegūst RTU Inženierzinātņu vidusskola, kam seko Siguldas Valsts ģimnāzijas un Rīgas 64. vidusskolas skolēnu komandas. Visa konkursa uzvarētāji, kuri balvā saņems ceļojumu uz Vāciju, tiks paziņoti 3. maijā Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU). 

Konkursa trešā kārta bija veltīta bioloģijai, jautājumus tai sagatavoja un vērtēja Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas zinātnieki, bet atbalstīja – «Adrona» un «Animalab». Kārtā labus rezultātus uzrādīja arī Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni. 

Pēdējā konkursa neklātienes kārta būs veltīta medicīnai. Tā ilgs līdz 1. aprīlim, skolēniem meklējot atbildes uz Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Stomatoloģijas institūta speciālistu sagatavotiem uzdevumiem. Šī kārta notiks ar uzņēmumu «Orto partneri» un «Straumann group» atbalstu. 

BBCE konkursu «BIO-Go-Higher» rīko jau ceturto reizi, lai stiprinātu skolēnu zināšanas inženierzinātnēs un dabaszinībās, kā arī vairotu interesi par implantmateriālu izmantošanu medicīnā. Konkursā piedalās 10. un 11. klases skolēni. Tas notiek vairākās kārtās attālināti, skolēnu komandām risinot BBCE partnerorganizāciju – RTU, RSU, OSI un RSU Stomatoloģijas institūta – uzdevumus. 

Skolēnu komanda, kas, izpildot visu kārtu uzdevumus, būs saņēmusi lielāko punktu skaitu, balvā iegūs ceļojumu uz Vāciju un iespēju apmeklēt BBCE sadarbības partneri – Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centru. Kopā ar skolēniem ceļojumā dosies arī komandas mentors. 
Balvas saņem arī katras kārtas trīs labāko rezultātu ieguvēji.  

BBCE (GA Nr. 857287) ir vērienīgs zinātniskās kapacitātes paaugstināšanas projekts, kas sekmēs ekselences veidošanos jaunu biomateriālu izpētē un izstrādē kaulaudu atjaunošanai, sejas, mutes un žokļa ķirurģijai, ortopēdijai un citām jomām. Projektu īsteno RTU, RSU, RSU Stomatoloģijas institūts, OSI, AO Pētniecības institūts Davosā, Šveicē, un Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centrs Vācijā. Tā īstenošanai 15 milj. eiro piešķirti no ES programmas «Apvārsnis 2020» un 15 milj. eiro nodrošina valsts, ERAF un projekta partneri. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

26. februāris plkst. 14:58

Līdzīgi raksti

Jaunumi