Veselā miesā vesels gars

27. marts, 2020
Foto - Pixabay

Fiziskā aktivitāte labvēlīgi ietekmē indivīda kopējo veselības stāvokli, mazina slimību risku, uzlabo emocionālo labsajūtu, uzlabo garastāvokli, pašapziņu, ārējo izskatu, samazina stresu, nemieru, depresijas un vientulības izjūtu. Tāpēc RTU Sporta centra treneri aicina arī šajā laikā, kad nepieciešama sociālā distancēšanās, turpināt sportot un uzturēt aktīvu dzīves veidu. Esam apkopojuši vairāku treneru ieteikumus un dažādus vingrinājumus, ko ikviens var veikt mājās un brīvā dabā. Priecāsimies, ja tie noderēs un palīdzēs uzturēt možu garu un tvirtu augumu!

RTU Sporta centra un Ķīpsalas peldbaseina peldēšanas treneres Eleonoras Šišlovas ieteikumi

Vingrojumu komplekss strādājošiem pie datora

Trenere Katrīna Antonova aicina veikt  funkcionālo treniņu - 5km skrējienu 3x nedēļā savā tempā un pēc skrējiena gan ārā, gan mājās (pēc izvēles) papildus dažādus vingrinājumus vēdera, kāju un roku muskulatūrai. Katru vingrinājumu izpildīt 3x15-20 reizes. Svarīgi atcerēties, ka pēc vingrinājumu izpildes ir arī jāizstaipās un jāatsildās. Katrīnas sagatavotais vingrojumu komplekss

RTU vieglatlētikas izlases treneris Viktors Bonders rekomendē:

• Uzturēšanās svaigā gaisā stiprinās organisma imunitāti.
  • Veiciet mērenas slodzes fiziskās aktivitātes. Tās uzlabos labsajūtu un arī stiprinās organismu. Mērena slodze ir tāda, kuru var viegli izturēt un kas nerada nogurumu. Tas var būt skrējiens svaigā gaisā ar pulsu līdz 140 sitieniem minūtē un nedaudz vairāk. Regulāri skrienot (3-4 reizes nedēļā), sajutīsiet, ka varat noskriet garāku distanci īsākā laikā bez liela noguruma.
  • Noderīgi ir spēka vingrinājumi kājām, rokām, vēdera un muguras muskulatūrai. Atcerieties par mērenu slodzi un ar laiku palieliniet atkārtojumu skaitu.
  • Vēlams skriešanas un spēka attīstības vingrinājumus izpildīt vienu aiz otra. Tas ir - vienu dienu skriešana, otrā dienā spēka treniņš, trešā atkal skriešana un ceturtā - atpūta.

Dainis Bertāns (RTU vīriešu basketbola komandas treneris)

• 45 min. - 60 min. skrējiens svaigā gaisā vai izbrauciens ar velosipēdu.
  • Vēdera muskulatūras stiprināšanas vingrinājumi (3 sērijas pa 25x).
  • Muguras muskulatūras stiprināšanas vingrinājumi (3 sērijas pa 25x).
  • Pietupieni ar smagumu (3 sērijas pa 12x).
  • Balsts uz apakšdelmiem (plankings - 3 sērijas pa 1 min.)
  • Roku saliekšana, iztaisnošana (pumpēšanās - 3 sērijas pa 20x).
  • Burpees (10 sērijas pa 5x).
  • Russian twist (3 sērijas pa 30x).

Tāpat RTU Sporta centrs aicina sekot līdzi aktualitātēm Facebook lapā, kurā tiks publicēti arī citu treneru sagatavotie aktivitāšu video un izaicinājumi.

27. marts, 2020 plkst. 22:03