RTU Sporta centrs
Parādīt izvēlni
RTU Sporta centrs

SELL Studentu spēlēs RTU – rezultatīvākā no Latvijas augstskolām

21. maijs, 2019
.
.
.
Foto - Lietuvas Studentu sporta asociācija (https://www.facebook.com/studentusportas)

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) komanda, kas 76 sportistu un treneru sastāvā 17.-19. maijā startēja XXXV SELL Studentu spēlēs Kauņā, mājās atveda 15 medaļas — 4 zelta, 5 sudraba un 6 bronzas. Kopvērtējumā pēc izcīnīto medaļu skaita RTU ierindojās 6. vietā un bija labākā no Latvijas augstskolām, kas piedalījās studentu spēlēs. 

Sacensībās piedalījās 50 universitātes un 1500 dalībnieki no septiņām dažādām valstīm, sacenšoties 13 dažādos sporta veidos: džudo, regbijā 7, grieķu-romiešu cīņā, mini futbolā 7x7, orientēšanās sportā, vieglatlētikā, spēka trīscīņā, galda tenisā, peldēšanā, badmintonā, basketbolā, volejbolā un šahā.

Vieglatlētika

Vieglatlētikas sacensību disciplīnās RTU izcīnīja 6 medaļas — 3 zelta, 2 sudraba un 1 bronzu. 

Šķēpa mešanā pārliecinoši startēja un 1. vietu izcīnīja Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) 2.kursa students Patriks Gailums ar izcilu rezultātu 79,91 metri, krietni pārspējot savus konkurentus. 1. vietu 400 metru un 200 metru skriešanā izcīnīja Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) 2. kursa students Valērijs Valinščikovs, attiecīgi sasniedzot rezultātus 48,29 sek. un 22,06 sek. 

Šķēpa mešanā Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) 2. kursa studentei Lindai Luīzei Šalmei — 2. vieta ar rezultātu 48,98 m un 2. vietā arī Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) 1. kursa studentam Matīsam Velpam ar rezultātu 65,36 m.
3. vieta augstlēkšanā — Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) 1. kursa studentam Dāvidam Kutram, sasniedzot rezultātu 1,90 m. Viņam arī 6. vieta 110 m barjerskrējienā (5,78 sek.). 

Veiksmīgs starts bija arī pārējiem RTU dalībniekiem. Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) 1. kursa studente Simona Alise Salmiņa 1500 m skrējienā uzrādīja rezultātu 5:13,02 un 3000 m skrējienā — 11:19,35, iegūstot 4. vietu. Kārlis Sondors (EEF 3. kurss) 110 m barjerskrējienā  noskrēja izcīnīja 4. vietu (15,22 sek.).

Emīls Stiprais (DITF 1. kurss) startēja un 5. vietas izcīnīja 1500 m distancē (4:05,69), kā arī 5000 m distancē (16:38,39).

Savukārt Asnātei Kalniņai (IEVF 1. kurss) — 7. vieta 100 m skrējienā (12,85 sek.) un 8. vieta 200 m skrējienā (25,72). Bet Laimai Barbanei (DITF 2. kurss) — 9. vieta lodes grūšanā (11,09 m).

Peldēšana 

Ar vienu zelta, divām sudraba un divām bronzas medaļām no sacensībām atgriezās RTU peldētāji trenera Viktora Aļohina vadībā. 

Zelta medaļu 100 m brasā mājās pārveda viens no labākajiem Latvijas peldētājiem un Daniils Bobrovs (MTAF 3. kurss). Viņam arī 3. vieta 50 m peldējumā uz muguras un 50 m brasā.

Savukārt 2018. gada RTU absolvents Ģirts Feldbergs divas sudraba medaļas ieguva 50 m brīvajā stilā un 50 m tauriņstilā. 

Badmintons

Trenera Uģa Brieža vadībā SELL spēlēs par uzvaru cīnījās Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Ķīnas un Krievijas badmintonisti.  Reinis Krauklis (BIF 3. kurss) pārī ar Kārli Safecki (EEF 4. kurss) vīriešu dubultspēlēs ieguva 3. vietu, savukārt R. Krauklis pārī ar Terēzi Balodi (Arhitektūras fakultātes (AF) 2. kurss) izcīnīja bronzas medaļu jauktajā dubultspēlē. 

T.Balodei pārī ar Anniju Kuzmu (Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF), 2. kurss) — 4. vieta sieviešu dubultspēlēs. Savukārt sieviešu vienspēlēs T. Balodei — 7. vieta un A. Kuzmai — 13.vieta. Bet jauktajā dubultspēlē K. Stafeckim un A. Kuzmai 9. vieta, savukārt vīriešu vienspēlēs R. Krauklim un K. Stafeckim — 17. vieta.

Volejbols

RTU vīriešu volejbola komanda treneru Raimonda Vildes un Maksima Žuka vadībā SELL spēles noslēdza 5. vietā, vienīgo zaudējumu piedzīvojot ceturtdaļfinālā pret universitāti no Ķīnas.

Basketbols 

RTU sieviešu basketbola komanda trenera Intara Jansona vadībā ierindojās 5. vietā, savukārt vīriešu komanda trenera Daiņa Bertāna vadībā — 8. vietā.

Powerliftings (spēka trīscīņa) 

Spēka trīscīņā trenera Jāņa Kalnenieka vadībā Sergejs Kušners (DITF 1. kurss) izcīnīja 3. vietu svara kategorijā +105 kg.

Džudo 

RTU džudists Arturs Kušins (DITF 3. kurss) mājās atveda sudraba medaļu svara kategorijā līdz 73 kg.

Galda teniss

Galda tenisā komandu sacensībās RTU komandai (Viktorija Majorova (BIF 3. kurss), Liāna Zeltiņa (DITF 1. kurss) un Kristīne Berežkova (BIF 1. kurss)) — 4. vieta, jo sportistes zaudējumu pusfinālā piedzīvoja Ķīnas komandai, kā arī cīņā par  3. vietu — Lietuvas Sporta universitātei. 

Vienspēlēs dalībniekus sadalīja pa 8 apakšgrupām, kur  divas spēlētājas no katras grupas spēlēja labāko sešpadsmitniekā pēc vienmīnusa sistēmas. Šajās sacensībās 5.-8. vieta — V. Majorovai, savukārt 8.-16. vieta — L. Zeltiņai un K. Berežkovai.

Šahs 

Šahā RTU DITF 1. kursa students Edmunds Beks ierindojās 7. vietā, savukārt Aleksis Vīns (BIF 3. kurss) — 9. vietā.

Orientēšanās

Orientēšanās sportā pirmajā dienā RTU studente Anna Freimane (MLĶF 3. kurss) izcīnīja 7. vietu, Valts Ulmanis (IEVF 4. kurss) ierindojās 10. vietā, savukārt Ilvija Jakāne (DITF 4. kurss) — 16. vietā. Otrajā dienā A.Freimanei — 6.vieta un I. Jakānei — 15. vieta.

Nosaukumu «SELL spēles» veido četru rīkotājvalstu — Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas — pirmie burti valsts valodā (Soumi, Eesti, Latvija, Lietuva), un sacensības reizi gadā notiek kādā no šīm valstīm, piedaloties arī citu valstu studentiem. 

2020.gada 36.SELL Studentu spēles norisināsies no 15.maija līdz 17.maijam Somijas pilsētā Lahti (attēlā Lietuvas Studentu sporta asociācijas prezidents Česlovas Garbaliauskas nodod SELL spēļu karogu nākamā gada organizatoriem — Somijai).

Studentu spēļu uzdevums ir veicināt un popularizēt studentu sportu augstskolās, noskaidrot Baltijas reģiona augstskolu spēcīgākos sportistus komandu un atsevišķajos sporta veidos. Sacensībās var piedalīties visi augstskolu pilna laika studenti, kā arī spēļu norises gada absolventi.

Visi sacensību rezultāti un vairāk informācijas par pašām spēlēm — «SELL Games 2019» mājaslapā.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sporta centrs

Publikācijas datums

21. maijs, 2019 plkst. 10:08

Līdzīgi raksti

Jaunumi