RTU vieglatlēti paliek otrie Baltijas Tehnisko universitāšu kausa izcīņā

.
.
.
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sportisti ieguva otro vietu Baltijas Tehnisko universitāšu kausa izcīņā vieglatlētikā, kas 1. martā norisinājās Rīgas sporta manēžā. Sacensības atklāja RTU Sporta centra direktors Egons Lavendelis, savukārt ar priekšnesumu sportistus startiem iedvesmoja RTU deju kolektīvs «Vektors».

RTU kopvērtējumā ieguva 285 punktus, savukārt uzvaras laurus ar 298 punktiem jau otro gadu pēc kārtas plūca Kauņas Tehnoloģiju universitāte. 3. vietā ierindojās Viļņas Ģedimina Tehniskā universitāte ar 250 punktiem, bet ceturtā palika Klaipēdas universitāte ar 230 punktiem.

Individuālajā vērtējumā teicami startēja Asnāte Kalniņa (Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) 1. kurss), uzvarot 60 m (7,91) un 300 m (41,98) skrējienā. Tieši tāpat vīriešu konkurencē laurus plūca Valērijs Valinščikovs (IEVF 4. kurss), 1. vietu iegūstot gan 60 m (7,07), gan 300 m (36,33) skrējienā.

RTU vieglatlēti Dace Asme (Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) 1. kurss), Asnāte Kalniņa, Kārlis Sondors (Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) 3. kurss) un Valērijs Valinščikovs uzvarēja arī 4x160 m jauktajā stafešu skrējienā (1:27,83).

D. Asme 300 m skrējienā ierindojās 2. vietā (43,98), bet 60 m skrējienā – 4. vietā (8,31). Savukārt 1000 m distancē 2. vietu (3:19,75) izcīnīja Simona Alise Salmiņa (Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) 1. kurss).

2. vieta arī Laimai Barbanei (DITF 3. kurss) lodes grūšanā (11,37) un Kārlim Sondoram 60 m barjerskrējienā (8,60). savukārt 1000 m distancē Emīlam Stiprajam (DITF 1. kurss) – 3. vieta (2:41,05), bet 300 m skrējienā Jurijam Kravčonokam (Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) 1. kurss) 5. vieta (39,13).

Ar startu Baltijas Tehnisko universitāšu kausā RTU vieglatlēti noslēdza ziemas sacensību sezonu, taču jau maijā RTU sportisti vasaras sezonā sacentīsies Latvijas Universiādē un SELL spēlēs.