RTU vieglatlēti ar izciliem rezultātiem noslēdz vasaras sezonu

.
.
.
Foto - Guntis Bērziņš

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) vieglatlēti uzrādījuši izcilus rezultātus Latvijas pieaugušo un U-23 čempionātā vieglatlētikā, skaisti noslēdzot šīs vasaras vieglatlētikas sezonu.

Latvijas čempionāts vieglatlētikā notika 27. un 28. jūlijā Ogrē. Tas vienlaikus bija arī Latvijas U-23 čempionāts, līdz ar to gandrīz 300 dalībnieku konkurencē atsevišķi tika noskaidroti valsts labākie sportisti pieaugušo un jauniešu (līdz 23 gadiem) vecuma grupā.

Uz goda pjedestāla gan pieaugušo, gan U-23 vecuma grupā kāpa virkne RTU studentu. Par čempionu 110m distancē ar barjerām kļuva RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) otrā kursa students Kristaps Sietiņš (rezultāts – 14,40), savukārt Enerģētikas un elektronikas fakultātes (EEF) trešā kursa students Kārlis Sondors šajā distancē ieguva sudraba medaļu pieaugušo un zelta medaļu U-23 vecuma grupā (rezultāts – 15,03). Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) pirmā kursa students Dāvids Kutra ar rezultātu 15,85 palika piektais pieaugušo, bet trešais U-23 vērtējumā.

Pie čempiona tituliem tika arī RTU šķēpa metēji. EEF otrā kursa students Patriks Gailums (EEF II k.) kļuva par U-23 čempionu un bronzas godalgas ieguvēju pieaugušo konkurencē ar rezultātu 77,47, bet MTAF trešā kursa studente Linda Luīze Šalme sieviešu konkurencē ar rezultātu 51,39 – attiecīgi par U-23 čempioni un ceturtās vietas ieguvēju pieaugušo konkurencē. U-23 trešās vietas ieguvējs šķēpa mešanā un piektais Latvijas čempionātā ir Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) pirmā kursa students Matīss Velps (rezultāts – 71,01).

Ļoti labus rezultātus RTU vieglatlēti uzrādīja arī citās disciplīnās. Tā BIF otrā kursa students Lauris Kaufmanis lodes grūšanā ar rezultātu 14,45 kļuva par U-23 čempionu, bet pieaugušo konkurencē ieguva ceturto vietu, bet diska mešanā (rezultāts 44,54) – attiecīgi trešā vieta U-23 un piektā vieta Latvijas čempionātā. Līdzīgi arī Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas (DITF) fakultātes pirmā kursa studentam Emīlam Stiprajam – 3000m distancē ar kavēkļiem (rezultāts 10:49,41) viņam ir trešā vieta U-23, bet piektā Latvijas čempionātā. Arī IEVF pirmā kursa studente Asnāte Kalniņa 100m distancē (rezultāts 12,52) Latvijas čempionātā palika tūlīt aiz goda pjedestāla, ieņemot ceturto vietu, bet U-23 vērtējumā ieguva bronzas medaļu, savukārt 200m distancē (rezultāts 25,38) kļuva par trešo ātrāko skrējēju Latvijas čempionātā un otro ātrāko U-23 grupā. Tikmēr RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes pirmā kursa studente Dace Asme šajā paša distancē (rezultāts 27,55) ieguva trešo vietu U-23, bet pieaugušo vērtējumā – desmito. 400m distancē viņa izcīnīja 15. vietu ar rezultātu 1:02,90.

Vīru konkurencē 200m distancē IEVF ceturtā kursa students Valērijs Valinščikovs (rezultāts 21,45, priekšskrējienā – 21,44) Latvijas čempionātā izcīnīja bronzas, bet U-23 – sudraba medaļu, bet 400m distancē ar rezultātu 48,01 – attiecīgi ceturto un trešo vietu. Viņš sporta skolas «Arkādija» sastāvā piedalījās arī 4x100 stafetē un izcīnīja augsto otro vietu. Daugavpils Sporta skolas sastāvā 4x400m stafetē startēja arī MTAF pirmā kursa students Jurijs Kravčonoks, ieņemot trešo vietu. Rezultāti 200m un 400m skrējienos viņam nebija tik veiksmīgi. Ar rezultātu 23,94 200m distancē un 53,27 400m distancē viņš palika sešpadsmitais. Savukārt BIF pirmā kursa students Ēriks Solovjovs, 800m distancē, uzrādot rezultātu 2:04,14, palika 14. vietā, bet 400m distancē ar rezultātu 55,74 – 18. vietā. DITF trešā kursa studente Laima Barbane lodes grūšanā (rezultāts 10,43) izcīnīja devīto vietu.

Teicamus rezultātus kārtslēkšanā sasniedza vēl tikai topošais RTU students Marks Harčenko – ar rezultātu 4,45 viņš kļuva par U-23 čempionu un Latvijas vicečempionu.

Treneris Viktors Bondars norāda, ka ar startiem Latvijas čempionātā un U-23 čempionātā RTU vieglatlētu šīs vasaras sezona ir noslēgusies. Viņš vēl sportistiem līdz jaunā mācību gada sākumam atpūsties, lai rudenī varētu sākt sekmīgi gatavoties nākamajam gadam.

Kopumā Latvijas čempionātā un U-23 čempionātā tika sadalīti medaļu komplekti 44 disciplīnās. Latvijas čempionātā vieglatlētikā šogad notika jau 98. reizi, tā bija arī viena no iespējām mūsu valsts sportistiem izpildīt kvalifikācijas normatīvu dalībai Pasaules čempionātā un ranga punktus dalībai Tokijas Olimpiskajās spēlēs, norāda Latvijas Vieglatlētikas savienībā (LVS). Ar visiem rezultātiem var iepazīties LVS mājas lapā.