RTU uzvar 7. Latvijas atklātajā čempionātā zolītē studentiem un mācībspēkiem

30. oktobris, 2023
Foto - Zolmaniem.lv

28. oktobrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) telpās norisinājās 7. Latvijas atklātais čempionāts zolītē studentiem un mācībspēkiem. RTU bija turnīrā viskuplāk pārstāvētā Latvijas augstskola — kopumā no RTU sacensībās piedalījās 10 studenti.

Pasākuma atklāšanā ar svinīgo uzrunu piedalījās RTU Administratīvais direktors Juris Iljins, kā arī čempionāta galvenais tiesnesis – Latvijas zolītes federācijas Jauniešu nodaļas vadītājs Martiņš Plēsums. Pirms čempionāta tā dalībniekus un viesus ar maģisku priekšnesumu iepriecināja burvju triku meistars Vadims Čerepanovs.

Čempionātā piedalījās 18 studenti, tostarp divi pasniedzēji un četras dāmas no sešām Latvijas augstskolām. Komandu vērtējumā piedalījās divas komandas. Kopumā čempionāts norisinājās 6 kārtās jeb posmos un ar 20 partijām katrā kārtā. Studenti 600 partiju ietvaros cīnījās par šī gada čempiona titulu un vienlaikus par lielisko un dāsno atbalstītāju sarūpēto balvu fondu.

Čempionāta komandu vērtējumā 1. vietu izcīnīja «RTU» komanda, kuru pārstāvēja Artūrs Zvirgzdiņš, Jānis Valdis Garkalns, Toms Zvirgzdiņš un Kārlis Baltputnis. Savukārt 2. vietā ierindojās komanda «Nul zīben!», kurā startēja dažādu augstskolu pārstāvji - Māra Dreijere (RTU), Laura Valaine (RTU), Jānis Dreijers (Rīgas Stradiņa universitāte (RSU)) un Guntars Andersons (Rīgas Tehniskā koledža).

Čempionāta individuālajā vērtējumā 1. vietu izcīnīja Artūrs Zvirgzdiņš (RTU), kurš arī 2022. gadā izcīnīja čempiona titulu. 2. vietā ierindojās Jānis Valdis Garkalns (RTU), bet 3. vietā - Jānis Dreijers no RSU.

Rezultātu tabula

30. oktobris, 2023 plkst. 21:17