RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU un Valtera basketbola skola iniciatīvā «Izglītots sportists» atbalstīs jaunos sporta talantus augstākās izglītības ieguvē

5. jūlijs, 2023
RTU sporta atbalsta stratēģija ir vainagojusies panākumiem, jo universitātes paspārnē darbojas viena no spēcīgākajam Latvijas volejbola komandām – «RTU/Robežsardze/Jūrmala», kurā spēlē RTU sportistiem domatajās budžeta vietās studējošie Patriks Pinka un Roberts Kļaviņš. Foto no komandas Facebook konta

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) kopā ar Valda Valtera basketbola skolu uzsāk jaunu iniciatīvu «Izglītots sportists», palīdzot talantīgajiem Latvijas sportistiem veidot duālo karjeru, lai viņi paralēli treniņiem un sacensībām iegūtu augstāko izglītību un varētu veidot karjeru, kad aktīvā sporta dzīve būs noslēgusies. Sadarbības memorandu RTU rektors Tālis Juhna un Valtera basketbola skolas vadītājs Valdis Valters parakstīs 7. jūlijā plkst. 12.00 RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6.

RTU Latvijas jaunos sporta talantus atbalsta jau kopš 2015. gada,  piedāvājot viņiem studēt budžeta vietās pēc individuāla plāna, lai jaunieši varētu treniņus un sacensības savienot ar studijām un veidot duālo karjeru. Jaunajā iniciatīvā «Izglītots sportists» savu ieguldījumu, mudinot sportistus studēt, sniegs arī paši sportisti, viens no viņiem – Latvijas basketbola leģenda un RTU absolvents Valdis Valters. Viņš jau pirms dažiem gadiem kopā ar portālu TVNET uzsāka sociālo projektu, piešķirot jaunajiem sportistiem stipendijas mācībām. V. Valters uzskata, ka sportistam izglītība ir ļoti svarīga, jo sportista karjera ir īsa un, to noslēdzot, daudziem ir sarežģīti iekļauties darba tirgū.

Projektā «Izglītots sportists» paredzēts sportistus atbalstīt mācībās, izstrādājot viņiem individuālu studiju plānu, vajadzības gadījumā piešķirot studiju semestra pagarinājumu, ja sportists saspringta treniņu un sacensību grafika dēļ nav paspējis noteiktajā laikā nokārtot visus studiju darbus. Sportistu treniņu specifika prasa, lai viņi daļu laika akadēmiskajā gadā pavadītu treniņnometnēs, tāpēc RTU Sporta centrs aicina mācībspēkus iespēju robežās būt atsaucīgiem un elastīgiem, saskaņojot kavējumus, un atļaut vēlāk izpildīt darbus, taču zināšanu apjomam, kas jāapgūst, gan atlaides nedodot.

Tāpat iecerēts, ka sportistiem atbalstu sniegs gan RTU Sporta centrs, gan attiecīgās fakultātes, gan arī tiks piedāvātas karjeras konsultanta un psihologa konsultācijas. Savukārt treniņu procesā RTU piedāvā savu infrastruktūru – iespēju sportot Ķīpsalas peldbaseinā un RTU trenažieru zālēs, kā arī atbalstu, lai sportisti varētu piedalīties pasaules universiādēs un Eiropas čempionātos.

Arī šogad RTU uzņem jaunos sportistus īpašajās budžeta vietās, kur kopš 2015. gada augstāko izglītību ir ieguvuši vairāk nekā 100 sportistu, to skaitā daudz Latvijas Olimpiskās vienības dalībnieku. Šāda RTU sporta atbalsta stratēģija ir vainagojusies panākumiem, jo universitātes paspārnē darbojas viena no spēcīgākajam Latvijas volejbola komandām – «RTU/Robežsardze/Jūrmala», gan arī starp studentiem atrodami olimpieši, kuri Latvijas vārdu nes pāri valsts robežām.

RTU īpašo budžeta vietu piedāvājumu ir izmantojuši jaunie sportisti, piemēram, bobslejisti Dāvis Kaufmanis un Lauris Kaufmanis, volejbolisti Patriks Pinka un Roberts Kļaviņš, paralimpiskā kērlingiste un paukotāja Poļina Rožkova, šķēpmetējs Patriks Gailums, kalnu slēpotāja Liene Bondare, slēpotāja Samanta Krampe, kamaniņu sportiste Anda Upīte.

RTU ir mūsdienīga, starptautiski pazīstama un prestiža Latvijā vienīgā daudznozaru tehniskā universitāte. Tās deviņās fakultātēs iespējams apgūt daudzpusīgu izglītību augstajās tehnoloģijās un inženierzinātnēs, kā arī sociālajās un humanitārajās zinātnēs.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

5. jūlijs, 2023 plkst. 12:30