RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU students Ričards Plāte piedalīsies Pasaules vasaras universiādē un atklāšanā nesīs Latvijas karogu

27. jūlijs, 2023
Foto - Latvijas Augstskolu sporta savienība

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) students, sporta vingrotājs Ričards Plāte piedalīsies 31. Pasaules vasaras universiādē, kas no 28. jūlija līdz 8. augustam norisināsies Ķīnas pilsētā Čendu. Ričardam ir uzticēts gods universiādes atklāšanas ceremonijā nest Latvijas karogu, ziņo Latvijas Augstskolu sporta savienība (LASS).

Kopā ar Ričardu universiādē startēs arī Daugavpils Universitātes (DU) studente, sporta vingrotāja Arina Oļenova un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) studente, mākslas vingrotāja Anna Murikova.

Vasaras universiādē studenti no visas pasaules sacentīsies 18 sporta veidos – sporta vingrošanā, mākslas vingrošanā, peldēšanā, daiļlēkšanā, badmintona spēlē, vieglatlētikā, paukošanā, galda tenisā, basketbolā, volejbolā, džudo, airēšanā, loka šaušanā, šaušanas sportā, ūdenspolo, taekvondo, tenisā un u-šu. Sacensībās piedalīsies vairāk nekā 9500 dalībnieku – sportisti, treneri un amatpersonas.

Pasaules universiādes laikā no notiks arī Starptautiskās Universitāšu sporta federācijas (International University Sports Federation – FISU) pasaules konference, kurā piedalīsies arī LASS prezidente Agita Ābele un runās par duālās karjeras iespējām Latvijā. «Pasaules universiādes ir ikviena duālās karjeras studenta izaicinājums un iespēja pierādīt sekmīgas sportista karjeras un izglītības apvienošanas prasmes,» uzskata A. Ābele.

Arī RTU atbalsta sportistu duālo karjeru, kopš 2015. gada jaunajiem sporta talantiem konkursā piešķirot īpašās budžeta vietas un piedāvājot studēt pēc individuāla plāna, lai mācības varētu savienot ar sportu. Savukārt 7. jūlijā RTU rektors Tālis Juhna un Valtera basketbola skolas vadītājs Valdis Valters parakstīja nodomu protokolu par sadarbību, uzsākot jaunu iniciatīvu «Izglītots sportists», kuras mērķis – atbalstīt jaunos sporta talantus studiju laikā, lai, noslēdzoties sporta karjerai, viņi viegli varētu iekļauties darba tirgū.

Latvijas studentu izlasi vasaras universiādē atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Sporta federāciju padome, SIA «Sporta Punkts», augstskolas, sportistu pašvaldības, sporta veidu federācijas un sportistu individuālie atbalstītāji.

Latvijas studentu startiem un piedzīvojumiem universiādē var sekot līdzi LASS Facebook un Instagram lapā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

27. jūlijs, 2023 plkst. 16:24