RTU studenti startē Latvijas čempionātā peldēšanā vecmeistariem un Tautas klasē

2. maijs, 2023
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Godalgotas vietas un personīgie rekordi – šāda ir Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sportistu bilance, atgriežoties no Latvijas Peldēšanas federācijas (LPF) rīkotā Latvijas čempionāta peldēšanā vecmeistariem un pārējiem interesentiem, kuri gribēja pārbaudīt savas prasmes peldēšanā, startējot Tautas klasē. Čempionāts RTU Ķīpsalas peldbaseinā norisinājās 29.–30. aprīlim.

Savu meistarību sacensībās vecmeistariem parādīja RTU Jūras akadēmijas 1. kursa maģistrante Marta Annija Goberga, izcīnot 1. vietu gan 100 m brīvajā stilā (1:06.11), gan 200 m kompleksajā peldējumā (2:50.79).

Savukārt Tautas klasē savas prasmes pārbaudīja Artūrs Sala (Inženierekonomikas un vadības fakultātes maģistrantūras 1. kurss), nopeldot 50 m brīvajā stilā (51.86). Toties Mihails Agejevs (Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes 3. kurss) startēja vairākās distancēs – 50 m brīvajā stilā (41.46), 50 m uz muguras (57.81), 50 m tauriņstilā (55.92) un 50 m brasā (53.45), kur uzrādītais rezultāts pēc LPF normatīviem atbilst 4. sporta klasei. Abiem studentiem šie sacensību rezultāti ir kā sākuma punkts viņu tālākai sporta karjerai.

Izaicinājumu startēt Tautas klasē pieņēma arī divi RTU Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamenta studenti, kuri paralēli studijām apmeklē arī RTU peldētapmācības nodarbības. Sieviešu konkurencē 50 m peldējumā uz muguras startēja Olzhabayeva Aigerim no Kazahstānas (1:09.91), savukārt vīriešu konkurencē – Mammadov Vasif no Azerbaidžānas 50m brasā (51.33) sasniedza rezultātu, kurš atbilst 4. sporta klasei, kā arī startēja 100 m brasā (1:57.81).

Rezultāti.

2. maijs, 2023 plkst. 9:30