RTU studenti Latvijas 33. universiādē plūc uzvaras laurus

.
.
.
Foto - Latvijas Augstskolu sporta savienība

Noslēdzoties akadēmiskajam gadam un līdz ar to arī Latvijas 33. universiādei, uz goda pjedestāla kāpa Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sportisti, jo vīriešu konkurencē studenti pārliecinoši ieguva 1. vietu, savukārt sieviešu konkurencē – 2. vietu.

Vīriešu konkurencē sacensībās piedalījās studenti no 19 Latvijas augstskolām, un godalgas sadalīja 11 sporta veidos, bet kopvērtējumā ieskaitīja katras augstskolas labākos sasniegumus 10 sporta veidos.

RTU studenti kopvērtējumā ieguva 136 punktus, izcīnot Universiādes čempionu titulu un aiz sevis atstājot Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) sportistus, kuru kontā bija 121 punkts. Savukārt 3. vietu izcīnīja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studenti, iegūstot 104 punktus. Aiz viņiem secīgi palika Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) ar 103 punktiem, un Daugavpils Universitāti (DU) ar 87 punktiem.

Savukārt sieviešu konkurencē piedalījās sportistes no septiņām Latvijas augstskolām, sacenšoties 10 sporta veidos. RTU sportistes ar 93 punktiem ieguva 2. vietu, savukārt čempiona titulu ar 97 punktiem izcīnīja RSU studentes, bet 3. vietu – LSPA komanda ar 92 punktiem. Pēc goda pjedestāla attiecīgi sekoja Latvijas Universitāte un LBTU.

Šajā studiju gadā Latvijas 33. universiādē piedalījās 905 studenti no 19 Latvijas augstskolām. Sacensības vīriešu un sieviešu konkurencē notika 25 sporta veidos no kuriem 21 sporta veids tika iekļauts universiādes kopvērtējuma tabulā.