RTU studenti izcīna medaļas Latvijas XXXIV Universiādes sacensībās spiešanā guļus

31. oktobris, 2023
.
.
.
Foto - Latvijas Pauerliftinga federācija

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti izcīnījuši godalgotas vietas Latvijas XXXIV Universiādē spiešanā guļus bez ekipējuma. Sieviešu konkurencē kopvērtējumā RTU sasniedza vislabāko rezultātu, bet komandu kopvērtējumā RTU sportisti ierindojās 3. vietā. Savukārt vīriešu kopvērtējumā RTU studenti palika tūlīt aiz goda pjedestāla – 4. vietā. Sacensības norisinājās 28. oktobrī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sporta klubā.

Sacensībās piedalījās 55 studenti no astoņām Latvijas augstskolām – RTU, RSU, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU), Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA), Latvijas Universitātes, Daugavpils Universitātes, Transporta un sakaru institūta, kā arī Biznesa augstskolas Turība.

Elīna Dovgaļuka, kura startēja svara kategorijā līdz 63 kg, uzspieda 62,5 kilogramus un starp savām konkurentēm pārliecinoši izcīnīja 1. vietu. Elīnai arī 2. vieta absolūti labākajā vērtējumā.

Svara kategorijā līdz 69 kg, 3. vietu izcīnīja Laura Pirktiņa, uzspiežot 50 kilogramus, bet 4. vieta - RTU sportistei Paulai Spalviņai, uzspiežot 40 kilogramus.

Kategorijā līdz 76 kg, sudraba un bronzas medaļas izcīnījušas arī Katrīna Kļaviņa un Anna Ozola, attiecīgi uzspiežot 65 kilogramus un 55 kilogramus. K. Kļaviņai arī 3. vieta absolūti labākajā vērtējumā.

Lindai Kristīnei Cīrulei, kura startēja svara kategorijā līdz 84 kg un uzspieda 40 kilogramus, izcīnīta godalgotā 2. vieta. Sudraba medaļa arī Aleksai Mārai Purmalei, startējot kategorijā virs 84 kg un uzspiežot 62,5 kilogramus.

RTU sportistes sieviešu kopvērtējumā uzvarēja ļoti pārliecinoši, otrajā vietā atstājot LSPA, bet 3 vietā - RSU studentes.

Vīriešu konkurencē vislabāk veicās Sergejam Kušneram, kurš startēja svara kategorijā 120+ kg, uzspiežot 140 kilogramus un izcīnot zelta medaļu.

Savukārt bronzas medaļu, svara kategorijā līdz 105 kg, izcīnīja Krišjānis Šics, uzspiežot 115 kilogramus.

Vēl RTU komandā startēja Dāvis Dimants, svara kategorijā līdz 83 kg uzspiežot 100 kilogramus, bet kategorijā līdz 93 kg Ņikita Petrovs uzspieda 120 kilogramus, Dāvis Lācis - 100 kilogramus, Valdis Mihailovs - 90 kilogramus un Rihards Silārs - 80 kilogramus.

RTU sportistiem nedaudz pietrūka līdz vīriešu kopvērtējuma kausam, 1. vietā ierindojoties RSU, 2. vietā - LBTU, bet 3 vietā - LSPA.

Foto galerija pieejama Latvijas Pauerliftinga federācijas Facebook lapā.