RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU studente kopā ar pārinieci izcīna zeltu «Eberspacher» Pasaules kausa ceturtajā posmā kamaniņu divvietīgo ekipāžu sacensībās

9. janvāris, 2023
Foto - Jānis Pastars (trešā no kreisās - Anda Upīte)

Ar zeltu un Siguldas bobsleja un kamaniņu trases rekordu «Eberspacher» Pasaules kausa ceturto posmu noslēgusi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes studente Anda Upīte kopā ar pārinieci Saniju Ozoliņu, 7. janvārī startējot kamaniņu divvietīgo ekipāžu sacensībās. Kopumā Latvijas kamaniņu sportisti Siguldā guva vairākas godalgotas vietas, startējot ar kamanām, kuras izlases trenera un mehāniķa Mārtiņa Rubeņa vadībā jau vairākus gadus tiek tehniski pilnveidotas, izmantojot RTU Zinātnes un inovāciju centra sniegtās iespējas.

Pirmajā braucienā Anda Upīte un Sanija Ozoliņa uzrādīja otro labāko starta laiku, bet finišā uzstādīja trases rekordu – 42.435 sekundes. Savukārt otrajā braucienā Latvijas sportistes uzrādīja otro labāko laiku, bet divu braucienu summā izcīnīja savu pirmo uzvaru [1:24.926], ziņo Latvijas Kamaniņu sporta federācija. Latvietēm piekāpjoties par 0.212 sekundēm, otrajā vietā ierindojās ASV sportistes Ševonne Čelsija Forgana/Sofija Kirbija (Chevonne Chelsea Forgan/Sophia Kirby), savukārt bronzas godalgu izcīnīja vācietes Džesika Degenhardta/Šajenne Rozentāle (Jessica Degenhardt/Cheyenne Roenthal) [+0.335].

«Šī bija spriedze līdz pat pašam finišam. Sigulda nav tā trase, kurā tu droši zini, ka būs viss kā nākas, jo tā ir ļoti izaicinoša, šeit katra mazākā kļūda var maksāt ļoti daudz,» saka Anda Upīte. Savukārt Sanija Ozoliņa viņu papildina: «Noteikti pierādījām, ka morāli varam arī saņemties un nobraukt tāpat un pat labāk.»

Šogad Siguldā Latvijas kamaniņu sportisti baudīja balvu birumu – zeltu izcīnīja arī Mārtiņš Bots un Roberts Plūme vīriešu divvietīgo ekipāžu konkurencē, Kristers Aparjods vīriešu konkurencē un arī Latvijas sportisti Elīna Ieva Vītola, Kristers Aparjods un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, startējot komandu stafetē.

Uzvaru kopā ar Latvijas sportistiem svin arī RTU, jo tieši RTU Zinātnes un inovāciju centrā Mārtiņa Rubeņa vadībā jau vairākus gadus notiek kamanu tehniskā pilnveide, izmantojot RTU zinātnieku atbalstu un tehnoloģisko bāzi.

«Eberspacher» Pasaules kausa ceturtajā posmā startēja 134 sportisti no 19 valstīm – 36 sievietes, 36 vīrieši, deviņas sieviešu divvietīgās ekipāžas, kā arī 22 vīriešu divvietīgās ekipāžas. Latviju sacensībās pārstāvēja 11 sportisti.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

9. janvāris, 2023 plkst. 15:59