RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU studente kopā ar kolēģiem izcīna sudrabu un bronzu Pasaules čempionātā kamaniņu sportā

30. janvāris
Foto - Mareks Gaļinovskis (A. Upīte - pirmā no kreisās)

Vairākas medaļas sezonas svarīgākajās sacensībās – 52. FIL (International Luge Federation) Pasaules čempionātā – ir izcīnījusi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studente Anda Upīte, kas kopā ar pārinieci Zani Kalumu Altenbergas ledus trasē, Vācijā, startēja sieviešu divvietīgo ekipāžu konkurencē un komandu stafetē. Kopumā Latvijas valstsvienību šajā čempionātā pārstāvēja 19 sportisti, ziņo kamanas.lv.

Sacensību pirmā diena, 26. janvārī, sākās ar Sprinta kausu, kur latvieši izcīnīja pilnu medaļu komplektu, tajā – arī Andas Upītes/Zanes Kalumas sudrabs. Sieviešu divvietīgo ekipāžu konkurencē Anda Upīte un Zane Kaluma čempionēm itālietēm Voeterei/Oberhoferei (Voetter/Oberhofer) piekāpās vien par 0,017 sekundēm, izcīnot sudraba medaļu, savukārt bronza tikai otram latviešu divniekam – Martai Robežniecei/Kitijai Bogdanovai [+0.046].

Savukārt otrajā dienā, 27. janvārī, kas iesākās ar divnieku sacensībām, Anda Upīte un Zane Kaluma atkal izcīnīja sudraba medaļu. Pirmajā braucienā sportistes uzstādīja jaunu trases rekordu – 42,334 sekundes, savukārt otrajā braucienā latvietes cīņā pret Austrijas duetu līdz pat trases lejas daļai bija vadībā, taču finišā divu braucienu summā uzrādīja otro labāko laiku, Selīnai Eglei/Larai Kippai (Selina Egle/Lara Kipp) piekāpjoties vien par nieka 0,050 sekundēm. Savukārt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena ierindojās amerikānietes Forgana/Kirbija (Forgan/Kirby), kuras no sestās vietas pirmajā braucienā spēja pakāpties trīs pozīcijas un izcīnīt bronzu [+0,136].

Čempionāts noslēdzās ar komandu stafeti, kurā līdz ar Andu Upīti un Zani Kalumu Latviju pārstāvēja Elīna Ieva Vītola, Mārtiņš Bots/Roberts Plūme un Kristers Aparjods, Latvijas skatītājiem nodrošinot spriedzi līdz pat pēdējam brīdim, atrodoties trešajā pozīcijā, kad vēl bija jāstartē Austrijas valstsvienībai. Pateicoties austriešu kļūdām bagātajam sniegumam trasē, Latvijas komanda svinēja ilgi gaidīto medaļu komandu stafetē, kāpjot uz goda pjedestāla trešā pakāpiena.

Kopumā Altenbergā startēja 162 sportisti no 21 valsts.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

30. janvāris plkst. 15:47