RTU studente kamaniņu sportiste Anda Upīte duetā ar Saniju Ozoliņu izcīna bronzu U-23 FIL Pasaules čempionātā

30. janvāris, 2023
.
.
.
Foto - Latvijas Kamaniņu sporta federācija (pirmā no kreisās - Anda Upīte)

Uz goda pjedestāla atkal kāpusi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) studente kamaniņu sportiste Anda Upīte kopā ar pārinieci Saniju Ozoliņu, jo viņas izcīnīja bronzas godalgu U-23 FIL Pasaules čempionātā, kas norisinājās Vācijas pilsētā Oberhofā.

Anda Upīte/Sanija Ozoliņa godalgu izcīnīja divvietīgo ekipāžu konkurencē, sīvā cīņā piekāpjoties [+0.554] sudraba ieguvējām austrietēm Selīnai Eglei/Larai Mišelai Kippai (Selina Egle/Lara Michael Kipp) [+0.126], savukārt zelts tika vācietēm Džesikai Degenhardai/Šajennei Rozentālei (Jessica Degenhardt/Cheyenne Rosenthal) [1:17.619].

U-23 FIL Pasaules čempionāts Oberhofā notika vienlaikus ar 51. FIL Pasaules čempionātu, kas norisinājās no 27. līdz 29. janvārim. Čempionāts sākās ar vīriešu un sieviešu divvietīgo ekipāžu startiem, kur Latviju pārstāvēja piecas ekipāžas, to skaitā arī Anda Upīte/Sanija Ozoliņa. Šajās sacensībās sportistes ierindojās tūlīt aiz goda pjedestāla, ceturtajā vietā, bronzas medaļas ieguvējām itālietēm Voetterei/Oberhoferei (Voetter/Oberhofer) piekāpjoties par 0.367 sekundēm.

Latvijas valsti 51. FIL Pasaules čempionātā pārstāvēja 17 sportisti, to skaitā Anda Upīte/Sanija Ozoliņa, kuras līdz šim Pasaules kausos ir pierādījušas, ka viņu vieta ir uz goda pjedestāla, ziņo kamanas.lv. Janvāra sākumā Anda Upīte un Sanija Ozoliņa izcīnīja zeltu «Eberspacher» Pasaules kausa ceturtajā posmā kamaniņu divvietīgo ekipāžu sacensībās Siguldas trasē.

Kopumā sacensībās startēt bija pieteikušies 143 sportisti – 36 sievietes, 30 vīrieši, 16 sieviešu divvietīgās ekipāžas un 21 vīriešu divvietīgās ekipāžas no 20 valstīm.

Sieviešu divvietīgo ekipāžu disciplīnai Pasaules čempionāts norisinājās jau otro reizi. Pirmo reizi sieviešu divvietīgo ekipāžu Pasaules čempionāts norisinājās 2022. gadā Vinterbergā, Vācijā, īstenojot FIL centienus veicināt dzimumu līdztiesību.