RTU Sporta centrs

RTU studente Anda Upīte kopā ar citiem Latvijas sportistiem Pasaules kausa piektajā posmā kamaniņu sportā izcīna sudrabu un zeltu

5. februāris
Foto - Mareks Gaļinovskis

Ar kārtējo godalgu birumu kamaniņu sportā «Eberspächer» Pasaules kausa piektajā posmā var lepoties Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studente Anda Upīte, kura kopā ar pārinieci Kitiju Bogdanovu Altenbergas ledus trasē izcīnīja sudrabu sieviešu divvietīgo ekipāžu konkurencē, savukārt komandu stafetē – zeltu, ziņo kamanas.lv.

Pasaules kausa piektā posma pirmajā dienā, 3. februārī, sieviešu divvietīgo ekipāžu konkurencē Anda Upīte un Kitija Bogdanova pirmajā braucienā uzstādīja jaunu starta rekordu – 5.910 sekundes – un finišā uzrādīja labāko laiku. Savukārt otrajā braucienā sportistes sasniedza labāko starta un ceturto finiša laiku, un šāds rezultāts divu braucienu summā tandēmam garantēja sudraba godalgu, par 0.201 sekundi piekāpjoties tikai itālietēm Andreai Voeterei un Marionai Oberhoferei (Voetter/Oberhofer). Savukārt bronza tika vācietēm Dajanai Eitbergerei un Saskijai Širmerei (Eitberger/Schirmer).

Sacensību nākamajā dienā, 4. februārī, norisinājās komandu stafete, kurā bez Upītes un Bogdanovas Latviju pārstāvēja arī Elīna Ieva Vītola, Mārtiņš Bots un Roberts Plūme, kā arī Kristers Aparjods. Trasē latvieši devās ar trešo starta numuru un cīņā ar Rumānijas valstsvienību par 1.856 sekundēm uzlaboja rumāņu sasniegto rezultātu, līdera pozīcijas noturot līdz pat pēdējai komandai un izcīnot zelta medaļu [3:14.445]. Sudrabs tika ASV komandai, bet bronza – rumāņiem.

Sacensībās startēt pieteiktas bija 95 kamanas no 18 valstīm un kopumā piedalījās 29 sievietes, 32 vīrieši, 13 sieviešu divvietīgās ekipāžas un 21 vīriešu duets. Latvijas valstsvienību pārstāvēja 11 sportisti.

Eberspächer» Pasaules kausa sestais posms norisināsies 10. un 11. februārī Oberhofas ledus trasē, Vācijā.

5. februāris plkst. 13:21