RTU studente Anda Upīte ar pārinieci Zani Kalumu Nāciju kausa kopvērtējumā kamaniņu sportā saņem Mazo kristāla globusu

5. marts
.
.
.
Foto - Mārcis Gaujenietis

Noslēdzot šo sezonu starptautiskajā arēnā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studente Anda Upīte kopā ar pārinieci Zani Kalumu Nāciju kausa kopvērtējumā saņēma Mazo kristāla globusu, savukārt komandu stafetē, startējot kopā ar citiem Latvijas kolēģiem, ierindojās otrajā vietā.

1.martā Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē Nāciju kausa izcīņā Anda Upīte/Zane Kaluma, ar 285 punktiem izcīnot uzvaru, kāpa uz pjedestāla visaugstākā pakāpiena un saņēma Mazo kristāla globusu. Savukārt par 100 punktiem mazāk saņēma duets Marta Robežniece/Kitija Bogdanova, kuras palika 2. vietā, bet trešajā pozīcijā ar 130 punktiem ierindojās Vācijas sportistes Storča/Patza (Storch/ Patz).

Savukārt «Eberspächer» Pasaules kausa devītais posms un līdz ar to arī 2023./2024. gada starptautiskā kamaniņu sporta sezona noslēdzās ar komandu stafeti, kurā Anda Upīte/Zane Kaluma Latviju pārstāvēja kopā ar Elīnu Ievu Vītolu, Mārtiņu Botu/Robertu Plūmi un Kristeru Aparjodu.

Dodoties trasē ar ceturto kārtas numuru, latvieši Itālijas komandu pārspēja par 1,544 sekundēm, tomēr par 0,141 sekundi ātrāka par mājiniekiem izrādījās Vācijas valstsvienība, Latvijas komandu nobīdot uz otro pozīciju. Trešajā vietā – ASV komanda. Uzvaru sešu Komandu stafešu kopvērtējumā ar izcīnītiem 540 punktiem izcīnīja Vācija. 2. vietā Austrija, bet trešajā – ASV komanda, savukārt, Latvija tūlīt aiz goda pjedestāla, ceturtajā pozīcijā, ar izcīnītiem 380 punktiem.

Savukārt 2. martā «Eberspächer» Pasaules kausa devītajā posmā sieviešu divvietīgo ekipāžu konkurencē Anda Upīte/Zane Kaluma pirmajā braucienā uzrādīja otro labāko starta laiku un finišēja piektajā pozīcijā. Otrajā braucienā duetam ceturtais starta laiks un piektais laiks braucienā, kas divu braucienu summā ļāva izcīnīt sesto vietu [+0,535]. Bet sieviešu divvietīgo ekipāžu deviņu «Eberspächer» Pasaules kausu kopvērtējumā, ieskaitot trīs BMW Sprinta kausus, Anda Upīte/Zane Kaluma ar izcīnītajiem 257 punktiem ierindojās 13. vietā. Tāpat 13. pozīcija latvietēm arī deviņu «Eberspächer» Pasaules kausu kopvērtējumā, kur viņām 197 punkti.

Kaut arī starptautiskā kamaniņu sporta sezona ir noslēgusies, latviešiem priekšā vēl vienas sacensības – Latvijas čempionāts, kas norisināsies 8. martā.