RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU studējošajiem sportistiem iespēja pieteikties sporta stipendijām

4. oktobris, 2018
Foto - Latvijas Sporta federāciju padome

Sportisti, kuri studē Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), līdz 30. oktobrim ir aicināti pieteikties no valsts budžeta finansētajām sporta stipendijām, kuru mērķis ir sekmēt studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi, popularizēt studentu sportu un veicināt rezervju sagatavošanu Latvijas izlašu komandām.

Stipendiju konkursu ir izsludinājusi Latvijas Sporta federāciju padome, un tām var pieteikties Latvijas izlašu dalībnieki un kandidāti, kuri sekmīgi studē RTU un startē sporta veidos, kuru starptautiskās federācijas ir Starptautiskās sporta federāciju asociācijas biedres vai ir atzītas Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā.

Stipendiju pretendentiem ir jāpiedalās Latvijas Augstskolu sporta savienības (LASS) rīkotajā Latvijas Universiādē savos sporta veidos, ja tādas tiek rīkotas un ja attiecīgā augstskola piesaka komandu šajā komandu sporta veidā. Tāpat pretendentiem jāpiedalās Pasaules Universiādes un Pasaules studentu čempionātos savos sporta veidos, ja LASS vēlas pieteikt viņus šīm sacensībām un finansē pretendenta dalību tajās.

Stipendijas apmērs ir atkarīgs no valsts budžetā programmā «Sports» šim nolūkam paredzētajiem līdzekļiem, bet ne vairāk kā 1500 EUR vienam studentam par vienu studiju gadu. Katrs pretendents, sekmīgi studējot, stipendiju var saņemt ne vairāk kā divu studiju programmu — pirmā līmeņa vai bakalaura un maģistra — studiju laikā. Doktorantūras studenti tiek vērtēti atsevišķi.

Detalizētāka nformācija par konkursu ir atrodama Latvijas Sporta federāciju padomes mājaslapā.

Konkursa nolikums

Iesniegums par stipendijas piešķiršanu