RTU Sporta centrs

RTU sportisti SELL studentu spēlēs izcīna 19 medaļas

23. maijs, 2023
Foto - https://sellgames2023.com

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti izcīnījuši 5 zelta, 9 sudraba un 5 bronzas medaļas XXXVIII SELL (Soumi, Eesti, Latvija, Lietuva) studentu spēlēs, kas no 19. līdz 21. maijam norisinājās Tartu, Igaunijā. Kopumā sacensībās RTU pārstāvēja 71 sportists dažādos sporta veidos – galda tenisā, badmintonā, peldēšanā, mini futbolā 7x7, vieglatlētikā, spēka trīscīņā, basketbolā un volejbolā.

Peldēšana

Zelta medaļas peldēšanā jaukta tipa stafetē 4x50 m brīvajā stilā ieguva Rihards Kahanovičs (Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) 2. kurss), Marta Annija Goberga (RTU Latvijas Jūras akadēmijas (LJA) 1. kurss), Edvards Toms Atelsons (Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) 1. kurss), Marija Goberga (Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) 2. kurss).

Arī jauktā tipa stafetē kompleksajā peldēšanā RTU studenti R. Kahanovičs, M. A. Goberga, Edvards Toms Atelsons (DITF) un M. Goberga tika pie zelta medaļām. Savukārt 200 m kompleksajā peldēšanā M. Goberga izcīnīja zelta medaļu.

Sudraba medaļas 50 m brīvajā stilā un 100 m brasā ieguva R. Kahanovičs, bet M. Goberga sudrabu – 100 m brasā.

Pie bronzas medaļas 200 m kompleksajā peldēšanā tika Dainis Kudrjavcevs (DITF 1. kurss).

Peldētājus sacensībām sagatavoja RTU peldēšanas trenere Eleonora Šišlova.

Vieglatlētika

Šķēpa mešanā par SELL spēļu čempionu kļuva Matīss Velps (BIF absolvents), kurš šķēpu raidīja 67,07 metrus tālu, savukārt par vicečempionu – Matīss Kaudze (BIF 1. kurss), kura šķēps aizlidoja 64,82 metrus.

200m distancē sudrabu (21,73 sek.) izcīnīja Valērijs Valinščikovs (Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes (EVIF) absolvents).

Savukārt 4x100 m stafetē sudraba medaļu (42,78 sek.) ieguva Maksims Pjazings (IEVF 2. kurss), V. Valinščikovs, Aleksandrs Madijarovs (DITF maģistrantūras 1. kurss) un Kristiāns Lauva (DITF 1. kurss).

Bronzas medaļa 100 m distancē tika V. Valinščikovam (10,78 sek.), 100 m barjerskrējienā – Danielai Lasmanei (BIF 1. kurss) (14,66 sek.) un Jānim Bērziņam (DITF 1. kurss) (5,73 sek.).

Galda teniss

Sudraba medaļu sieviešu dubultspēlēs galda tenisā ieguva Viktorija Majorova ((IEVF) maģistrantūras 2. kurss) un Liāna Zeltiņa ((DITF) maģistrantūras 1. kurss).

Sacensībās studentes startēja treneres Sanitas Sveiles vadībā.

Spēka trīscīņa

Elīna Dovgaļuka (DITF maģistrantūras 1. kurss) ieguva 2. vietu svara kategorijā -63 kg. Savukārt Sergejs Kušners (DITF 1. kurss) izcīnīja 3. vietu svara kategorijā 105+ kg.

Sacensībās studenti startēja trenera Jāņa Kalnenieka vadībā.

Mini futbols 7x7

RTU futbola komanda trenera Elvja Staņeviča vadībā ieguva sudraba medaļu 7x7 minifutbola sacensībās.

Komandas sastāvs:

• Edvards Vimba (IEVF 3. kurss)
  • Atis Pērkons (BIF 2. kurss)
  • Viesturs Veits (BIF 4. kurss)
  • Nickson Mugerwa (DITF 2. kurss)
  • Ignatijs Koļesņiks (Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) 3. kurss)
  • Markuss Mārtiņš Stabulnieks (BIF 1. kurss)
  • Matvejs Kirejevs (Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) 3. kurss)
  • Rūdolfs Lagzda (Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) 2. kurss)
  • Raivis Svilis (IEVF 2. kurss)
  • Henrijs Klāvs Rikmanis (MTAF 1. kurss)

Volejbols

RTU vīriešu volejbola komanda trenera Maksima Žuka vadībā sacensībās izcīnīja zelta medaļu.

Komandas sastāvs:

• Leo Saulītis (Rīgas Biznesa skolas (RBS) 1. kurss)
  • Kristers Niks Ērglis (IEVF 3. kurss)
  • Kristers Igors Bolsunovskis (BIF 2. kurss)
  • Marsels Mārcis Jonass (EVIF 1. kurss)
  • Toms Kalniņš (BIF 2. kurss)
  • Aleksejs Formanickis (DITF 2. kurss)
  • Aleksandrs Nasonovs (MTAF maģistrantūras 1. kurss)
  • Konstantīns Taļikovs (ETF doktorantūras 3. kurss)
  • Dāvis Storķis (BIF 1. kurss)

Savukārt RTU sieviešu komanda zaudēja cīņā par 3. vietu.

Komandas sastāvs:

• Paula Kukša (MLĶF 3. kurss)
  • Valērija Gendele (BIF 1. kurss)
  • Gundega Miķelsone (IEVF maģistrantūras 1. kurss)
  • Paula Rozevska (IEVF 1. kurss)
  • Laura Dubulte (MTAF 2. kurss)
  • Enija Baumgarte (DITF 3. kurss)
  • Stefānija Jaunzeme (IEVF 2. kurss)
  • Anneta Kļujeva (BIF 3. kurss)
  • Anastasija Andrjuščenko (DITF 1. kurss)
  • Gerda Šnore (IEVF 1. kurss)
  • Daniela Bila (MTAF 1. kurss)

Basketbols

Diemžēl RTU vīriešu basketbola komanda cīņā par 5. vietu spēles pēdējās sekundēs zaudēja ar rezultātu 59:60.

Komandas sastāvs:

• Daniels Tīde (BIF, 2. kurss)
  • Pauls Brikmanis (DITF 3. kurss)
  • Roberts Kartenko (DITF maģistrantūras 1. kurss)
  • Ritvars Aņisimovs (BIF 1. kurss)
  • Rihards Roberts Miķelsons (DITF 3. kurss)
  • Raimonds Čudars (DITF 2. kurss)
  • Mārtiņš Zviedris (DITF 1. kurss)
  • Yanis Bouaoun (DITF 1. kurss)
  • Jānis Oto Pērkons (IEVF 1. kurss)
  • Kristaps Ālmanis (DITF 2. kurss)
  • Jurģis Engers (DITF 2. kurss)

Komanda sacensībās startēja trenera Daiņa Bertāna vadībā.

Badmintons

Diemžēl šogad RTU sportistiem, kuri par uzvaru cīnījās trenera Uģa Brieža vadībā, nācās palikt bez medaļām.

Studentu spēļu SELL nosaukumu veido četru rīkotājvalstu – Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas – pirmie burti valsts valodā (Soumi, Eesti, Latvija, Lietuva). Sacensības notiek reizi gadā kādā no šīm valstīm, piedaloties arī citu valstu studentiem. SELL uzdevums ir veicināt un popularizēt studentu sportu augstskolās, noskaidrot Baltijas reģiona augstskolu spēcīgākos sportistus komandu un individuālajos sporta veidos.

Sacensību rezultāti un informācija par SELL spēlēm

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

23. maijs, 2023 plkst. 8:48