RTU sportisti izcīna godalgotas vietas Latvijas Universiādē peldēšanā

.
.
.
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti gan komandu, gan individuālajā vērtējumā ierindojušies godalgotajās vietās Latvijas XXXIV Universiādes peldēšanas sacensībās, kas 8. decembrī norisinājās Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Sporta nama peldbaseinā. Kopvērtējumā RTU peldētāji vīriešu konkurencē izcīnīja 1. vietu un 3. vietu, bet RTU sportistes — 2. vietu.

RTU vīriešu komandas peldētāji kopīgiem spēkiem izcīnīja 11 dažāda kaluma medaļas - 5 zelta, 4 sudraba un 2 bronzas medaļas.

Individuāli vīriešiem pa divām zelta medaļām gan 50 m uz muguras, gan 100 m kompleksajā peldējumā, izcīnīja Toms Veinbergs (Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte (MTAF)). 50 m brīvā stila peldējumā 1. vietu ieguva Edvards Toms Atelsons (Inženierekonomikas un vadības fakultāte (IEVF)), savukārt 50 m tauriņstilā sportistam izcīnīta 2. vieta. Rihards Kahanovičs (Būvniecības inženierzinātņu fakultāte (BIF)) izcīnīja 1. vietu 100 m brasa peldējumā, bet 2. vietu ieguva uz pusi īsākā distancē - 50 m brasā. 100 m brasa peldējumā 2. vietu izcīnīja Pāvels Kudrjavcevs (Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte (DITF)), bet 50 m brasā Pāvels finišēja 3. vietā. Dainis Kudrjavcevs (DITF) ieguva sudraba medaļu 100 m uz muguras, savukārt bronzas medaļu 50 m brīvajā stilā izcīnīja Veniamīns Mironovs (IEVF).

Zeltu 4x50 m kompleksajā stafešu peldējumā izcīnīja RTU komanda, kurā startēja E. T. Atelsons, R. Kahanovičs, T. Veinbergs un V. Mironovs.

RTU komandai vērtīgus punktus guva arī Artūrs Liepa (RTU Rīgas Biznesa skola), Igors Kodola (MTAF), Artūrs Rihards Stutiņš (RTU Latvijas Jūras akadēmija (RTU LJA)), Danīls Ņikiforovs (BIF), Pauls Svilāns (BIF), Maksis Maksimilians Veģeris (Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte) un Leonid Tsaruk (Starptautiskās sadarbības departaments (SSD)).

Kopvērtējumā RTU vīriešu komandas izcīnīja 1. un 3. vietu, bet 2. vietā ierindojās LBTU.

RTU sieviešu komandas peldētājas izcīnīja 8 dažāda kaluma medaļas - 1 zelta, 4 sudraba un 3 bronzas medaļas.

Individuāli sievietēm zelta medaļu 50 m brīvajā stilā izcīnīja Marta Annija Goberga (RTU LJA absolvente), kura ieguva arī 3. vietu 100 m brasa peldējumā. Divas sudraba medaļas ieguva Marija Goberga (IEVF) - gan 50 m brasā, gan 100 m kompleksajā peldējumā. Arī Aleksandra Janukoviča (BIF) izcīnīja 2. vietu 100 m uz muguras. Savukārt pa divām bronzas medaļām gan 50 m tauriņstilā, gan 100 m kompleksajā peldējumā, izcīnīja Viktorija Vereteņņikova (MTAF).

Sudrabu 4x50 m brīvā stila stafešu peldējumā izcīnīja RTU komanda, kurā startēja M. A. Goberga, A. Janukoviča, V. Vereteņņikova un M. Goberga.

Vērtīgus punktus RTU komandai ieguva arī Ramona Visocka (IEVF) un Elina Cherkasova (SSD).

Kopvērtējumā RTU sieviešu komanda izcīnīja 2. vietu. 1. vietā ierindojās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas sportistes, bet 3. vietā - Rīgas Stradiņa universitātes peldētājas.