RTU sportisti izcīna godalgotas vietas Latvijas Universiādē peldēšanā

.
.
.
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti gan komandu, gan individuālajā vērtējumā ierindojušies godalgotajās vietās Latvijas XXXIII Universiādes peldēšanas sacensībās, kas 9. decembrī norisinājās Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Sporta nama peldbaseinā. Kopvērtējumā RTU peldētāji vīriešu konkurencē izcīnīja 1. vietu, bet RTU sportistes — 2. vietu.

Šogad RTU komandu pārstāvēja kupls sportistu skaits - 19 vīrieši un 8 sievietes un peldētāji tika pieteikti divās komandās, lai cīnītos par kopvērtējuma punktiem.

RTU vīriešu komandas peldētāji kopīgiem spēkiem izcīnīja 12 dažāda kaluma medaļas - 6 zelta, 3 sudraba un 3 bronzas medaļas.

Pa divām zelta medaļām izcīnīja Rihards Kahanovičs (Būvniecības inženierzinātņu fakultāte (BIF)) un Toms Veinbergs (Inženierekonomikas un vadības fakultāte (IEVF)). Vienu zelta un sudraba medaļu izcīnīja Edvards Toms Atelsons (Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte (DITF)). Pie sudraba medaļām tika arī Pāvels Kudrjavcevs (DITF) un Artūrs Krūze (DITF). Savukārt bronzas medaļas ieguva Gustavs Vīksne (RTU absolvents), Rolands Vējonis (Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte (MTAF)) un Dainis Kudrjavcevs (DITF).

Zeltu stafešu peldējumā izcīnīja arī RTU komanda, kurā startēja E. T. Atelsons, R. Kahanovičs, T. Veinbergs, A. Krūze.

Vērtīgus kopvērtējuma punktus pirmajai RTU komandai ieguva arī Kristers Gromovs (BIF) un Boriss Zubkovs (DITF).

Arī otrai RTU komandai vērtīgus punktus guva Gustavs Vīksne (RTU absolvents), Veniamīns Mironovs (MTAF), Danīls Ņikiforovs (BIF), Atis Āre (BIF), Artūrs Kalnups (MTAF) un Rodions Ķervis (MTAF), Jēkabs Audzēvičs (Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte (EVIF)), kā arī Eiropas junioru kausa posma čempions triatlonā - Artūrs Liepa (RTU Rīgas Biznesa skola), triatlonists Maksis Maksimilians Veģeris (MTAF) un Lukas Pahomovs (DITF). Īpaši jāatzīmē ilggadējais RTU izlases komandas dalībnieks un RTU doktorants Mārtiņš Nābels-Šneiders (Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte).

Kopvērtējumā RTU vīriešu komandas izcīnīja 1. un 3. vietu. 2. vietā ierindojās LBTU.

RTU sieviešu komandas peldētājas izcīnīja 2 zeltas, 5 sudraba un 3 bronzas medaļas.

Divas zeltas medaļas ieguva Marija Goberga (IEVF), sudrabu un bronzu izcīnīja Selīna Kalnišķe (E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultāte), pie ssudraba medaļām tika Nadežda Šatohina (DITF), Viktorija Vereteņņikova (MTAF) un Flāvija Aurelija Babija (BIF) un divas bronzas medaļas izcīnīja Aleksandra Janukoviča (BIF).

Sudrabu stafešu peldējumā izcīnīja RTU komanda, kurā startēja F. A. Babija, S. Kalnišķe, M. Goberga un Marta Annija Goberga (RTU Latvijas Jūras akadēmija). Vērtīgus punktus komandai ieguva arī Daša Rosijska (MTAF).

Kopvērtējumā RTU sieviešu komanda izcīnīja 2.vietu. 1. vietā ierindojās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas sportistes, bet 3. vietā - LBTU peldētājas.

22. decembris, 2022 plkst. 9:35