RTU šahistiem zelta un sudraba medaļas Latvijas komandu čempionātā

.
.
.
Foto - Latvijas Šaha federācija

Zelts ātrajā šahā un sudrabs šaha ātrspēlē – tik ražīga Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) šaha komandai bija decembra pirmā nedēļas nogale, piedaloties Latvijas komandu čempionātā šahā, kas jau tradicionāli norisinās gada nogalē un kurā noskaidro spēcīgākās komandas gan ātrajā šahā (rapidā), gan šaha ātrspēlē (blicā).

Ātrais šahs

Latvijas šaha gada noslēgumā tradicionāli norisinās viens no Latvijas komandu čempionātiem, un tradicionāli tas ir bijis Latvijas klubu kauss, kurā noskaidro spēcīgāko komandu ātrajā šahā. Taču nu jau pēdējos trijos gados vienā nedēļas nogalē notiek divi turnīri – vispirms sestdienā norisinās Latvijas komandu čempionāts ātrajā šahā, savukārt svētdienā – čempionāts šaha ātrspēlē. Abos čempionātos RTU pārstāvēja divas komandas.

Sestdien, 2. decembrī, Latvijas komandu čempionātā ātrajā šahā, kurā RTU komandā spēlēja lielmeistari Toms Kantāns un Edvīns Ķeņģis, FIDE meistari Matīss Mustaps un Kristaps Pakšķis un starptautiskā meistare Katrīna Amerika, komanda izcīnīja zelta medaļas.

Turnīrs gan bija bagāts ar dažādiem pavērsieniem, jo komandas bija spēkos līdzvērtīgas un līdz ar to cita citu apspēlēja. RTU komandai sacensību sākums nebija veiksmīgs – trešajā kārtā tika piedzīvots zaudējums galvenajiem konkurentiem «The Royal Biograph», tomēr atlikušajos mačos RTU komanda cīnījās bez zaudējumiem, kopā izcīnot septiņas uzvaras, vienu neizšķirtu un vienu reizi zaudējot, kopumā vienīgā nopelnot 15 punktus un attiecīgi – čempiona titulu.

RTU komandas sastāvā labāko rezultātu sasniedza Katrīna Amerikai, deviņās partijas izcīnot – 7,5 punktus un vienīgo zaudējumu piedzīvojot pēdējā kārtā.

Savukārt čempionātā otrajā vietā finišēja komanda «The Royal Biograph», bet trešajā – Olaines Šaha klubs. RTU otra komanda «RTU/Juniors» ierindojās 11. pozīcijā.

Ātrā šaha rezultāti

Šaha ātrspēle

Svētdien, 3. decembrī, notikušajā Latvijas čempionātā šaha ātrspēlē RTU komanda izcīnīja septiņas uzvaras, bet piedzīvoja arī divus zaudējumus, kas kopvērtējumā deva 2. vietu, ierindojoties aiz astoņas uzvaras izcīnījušās «The Royal Biograph», kuras sastāvā par Latvijas čempioniem kļuva divi RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) lektori – FIDE meistars Valdis Saulespurēns un komandas kapteinis Andris Ozols. Trešajā vietā ierindojās Rīgas Šaha klubs.

RTU komandā spēlēja lielmeistari Toms Kantāns un Edvīns Ķeņģis, FIDE meistari Matīss Mustaps un Egons Lavendelis, kā arī starptautiskās meistares Katrīna Amerika un Anna Kantāne.

Labāko rezultātu uzrādīja Edvīns Ķeņģis, deviņās partijās iegūstot 7,5 punktus.

Komandas tuvākajām rezervēm ātrspēles turnīrs bija mazāk veiksmīgs – viena uzvara un 14. vieta.

Ātrspēles rezultāti

RTU šaha gads

Kopumā, atskatoties uz 2023. gadu, nākas secināt, ka divas Latvijas spēcīgākās komandas – RTU komanda un «The Royal Biograph» – ir vienādi sadalījušas iespējamās godalgas.

Komandu čempionātā klasiskajā šahā tās dalīja 1. vietu, ātrajā šahā RTU izcīnīja 1. vietu un ātrspēlē – 2. vietu, savukārt «The Royal Biograph» uzvarēja ātrspēlē, bet 2. vietā ierindojās ātrajā šahā.

4. decembris, 2023 plkst. 11:58