RTU Sporta centrs

RTU saglabā Latvijas studentu čempiona godu šahā

15. marts, 2022
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) jau ceturto gadu ir saglabājusi čempionu titulu Latvijas XXXII Universiādē šahā, kas šogad notika 12. martā.

RTU sacensībās pārstāvēja nacionālais meistars Rihards Bekasovs, 1. sporta klases spēlētāji Yegor Varchenko, Arsēnijs Ovičinkins un Armands Ļahs, kā arī 3. sporta klases spēlētājs Kristaps Lapa, Ričards Mugurēvičs un trenere Signe Kacēna.

Rezultātu kopvērtējumā tika ņemti vērā trīs labākie vīriešu rezultāti, un RTU izvirzījās vadībā ar iegūtajiem 13 punktiem, jau ceturto gadu pēc kārtas izcīnot čempionu statusu. 2. vietā palika Latvijas Universitāte, savukārt 3. vietā – Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija.

Dažiem no RTU spēlētājiem šis bijis pirmais turnīrs dzīvē, dažiem pirmais pēc ilgāka laika spēlējot uz galdiņa, klātienē. Paši spēlētāji atzīst, ka ir priecīgi par rezultātiem un trenēsies, lai arī nākamgad varētu aizstāvēt savas augstskolas godu.

Kopumā turnīrā piedalījās 22 spēlētāji, kuri pārstāvēja astoņas augstskolas. Dalībniekiem bija jāaizvada Šveices sistēmas 7 kārtas ar apdomas laiku 12 minūtes partijai plus 5 sekundes par gājienu ar Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) rapida reitinga aprēķinu. Komandu vērtējumā skaitīja trīs labākos vienas augstskolas vīriešu un vienu sievietes rezultātu.

Sacensības organizēja Latvijas Augstskolu sporta savienība sadarbībā ar Rīgas Šaha federāciju.

Sacensību rezultāti.

Papildu informācija par čempionātu.

15. marts, 2022 plkst. 19:45