RTU peldētāji plūc uzvaras laurus Latvijas un Baltijas čempionātos

.
.
.
Foto - Roberts Voskāns (no labās puses - Daniils Bobrovs un Rihards Kahanovičs)

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) peldētāji izcīnījuši vairākas medaļas 98. Latvijas atklātajā čempionātā peldēšanā, kas norisinājās Ķīpsalas peldbaseinā un pulcēja 470 sportistus ne tikai no Latvijas, bet arī Igaunijas, Somijas, Ukrainas, Maltas un Itālijas.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šogad 50 m, 100 m un 200 m individuālajās disciplīnās Latvijas čempionāta ieskaitē medaļu ieguvēji tika noskaidroti jau priekšpeldējumos, bet finālpeldējumos šajās disciplīnās tika apbalvoti uzvarētāji atklātajā vērtējumā, savukārt 400 m, 800 m un 1500 m distancēs abos vērtējumos sportisti tika apbalvoti atbilstoši finalpēldējumu rezultātiem.

Latvijas čempionātā 50 m un 100 m brasā dubultu uzvaru izcīnīja Rihards Kahanovičs (Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) 2. kurss), 50 m distancē uzvaru izcīnot arī atklātajā vērtējumā.

Savukārt RTU 2022.gada absolvents Daniils Bobrovs triumfēja 100 m un 200 m brasā Latvijas čempionātā, bet bronzas medaļu saņēma Pāvels Kudrjavcevs (Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) 1. kurss).

Sieviešu konkurencē Latvijas čempionātā 200 m brasā uzvara tika Marijai Gobergai (Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) 2. kurss), bet divreiz īsākā distancē, kā arī 200 m kompleksajā peldējumā Marija izcīnīja sudrabu.

Savukārt Toms Veinbergs (IEVF 1. kurss) kļuva par vicečempionu 100 m brīvajā stilā Latvijas čempionātā, bet atklātajā vērtējumā – par čempionu. Toties Latvijas čempionātā 50 m un 100 m peldējumā uz muguras Toms ieguva bronzu. 3. vieta Latvijas čempionātā 200 m kompleksajā peldējumā – arī Dainim Kudrjavcevam (DITF 1. kurss).

Veiksmīgs starts Latvijas čempionātā izvērtās arī RTU triatlonistiem – Artūrs Liepa (RTU Rīgas Biznesa skolas (RBS) 1. kurss) 400 m un 1500 m brīvajā stilā izcīnīja bronzas medaļas, savukārt Maksis Maksimilians Veģeris (Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) 1. kurss) 400 m peldējumā brīvajā stilā ierindojās 6. vietā.

Finālpeldējumos, kuros startēja 16 labākie peldētāji, piedalījās arī Edvards Toms Atelsons (DITF 1. kurss), Rolands Vējonis (MTAF 1. kurss), Artūrs Krūze (DITF 1. kurss), Kļims Penzejevs (MTAF 1. kurss), Danīls Ņikiforovs (BIF 4. kurss) un Marta Annija Goberga (RTU Latvijas Jūras akadēmijas (LJA) 1. kurss).

Latvijas čempionāts norisinājās no 24. līdz 26. februārim, savukārt no 3. līdz 4. martam Ķīpsalas peldbaseinā tika aizvadīts Baltijas valstu čempionāts, kurā startēja Latvijas spēcīgākie sportisti, starp viņiem – arī RTU studenti Rihards Kahanovičs, Toms Veinbergs, Rolands Vējonis, Marija Goberga, kā arī RTU absolvents Daniils Bobrovs.

Baltijas čempionātā D. Bobrovs tika pie divām zelta un vienas sudraba medaļas, bet R. Kahanovičs – pie bronzas medaļas. Savukārt T. Veinbergs, R. Vējonis un M. Goberga izcīnīja godu startēt finālpēldējumos. Kopumā šajā čempionātā dominēja peldētāji no Lietuvas un Igaunijas.

8. marts, 2023 plkst. 16:02