RTU Sporta centrs

RTU pauerliftinga izlase ar ievērojamiem panākumiem aizvadījuši individuālos testus spēka trīscīņā un spiešanā guļus

23. decembris, 2020
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

19.decembrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Sporta centra telpās tika aizvadīts pēdējais posms Latvijas čempionāta un Latvijas XXXI Universiādes sacensībās spēka trīscīņā un spiešanā guļus, kas šogad tika realizēts kā pilotprojekts — norisinoties attālinātu testu veidā ar tiesnešu vērtējumu un testu rezultātu apkopošanu sacensību rezultātu veidā. 15 dienu laikā 10 norises vietās visu turnīru ieskaitēs kopumā piedalījās aptuveni 90 dalībnieki spēka trīscīņā un 130 — spiešanā guļus.

RTU pauerliftinga izlase gan Latvijas čempionāta, gan Latvijas Universiādes individuālajos testos uzrādīja ļoti augstvērtīgus rezultātus un, neskatoties uz šī brīža apstākļiem, kas lika sportistiem izpildīt vingrinājumus lietojot deguna un mutes aizsegus, visi dalībnieki spēja sasniegt savus personiskos rekordus un izcīnīt ievērojamu medaļu skaitu.

Video sižets LTV sporta ziņu apskatā.

Sieviešu konkurencē Laura Vitenburga (Inženierekonomikas un vadības fakultāte (IEVF)), svara kategorijā līdz 57 kg, nodrošināja sev 1.vietu Latvijas Universiādē spiešanā guļus un 2.vietu — spēka trīscīņā. Abos veidos iegūti arī 2.vietas kopvērtējuma kausi starp spēcīgākajām studentēm. Laurai Vitenburgai arī Latvijas čempionātā 1.vieta spēka trīscīņā un 1.vietas kopvērtējuma kauss starp juniorēm, savukārt 2.vieta spiešanā guļus un 2.vietas kopvērtējuma kauss.

Sigita Dzene (Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte (DITF)), svara kategorijā līdz 72 kg, izcīnīja 1.vietu Latvijas Universiādē spēka trīscīņā un spiešanā guļus, kā arī ieguva 3.vietas kopvērtējuma kausu. Sigitai Dzenei arī 1.vieta Latvijas čempionātā spiešanā guļus un 2.vieta spēka trīscīņā. Attiecīgi iegūts arī 3. un 2.vietas kopvērtējuma kauss starp spēcīgākajām sievietēm.

Elīna Dovgaļuka (DITF), svara kategorijā līdz 72 kg, ierindojās godpilnajā 2.vietā gan Latvijas Universiādē spēka trīscīņā, gan spiešanā guļus. Viņai arī izcils sniegums Latvijas čempionātā spēka trīscīņā, kurā izcīnīta 1.vieta starp juniorēm.

Elīzai Jansonei (Būvniecības inženierzinātņu fakultāte (BIF)), svara kategorijā līdz 72 kg — 3.vieta Latvijas Universiādē spēka trīscīņā, savukārt spiešanā guļus — 4.vieta. Latvijas čempionātā spēka trīscīņā Elīzai Jansonei 2.vieta starp juniorēm.

Pateicoties augstvērtīgajiem rezultātiem, RTU sieviešu komanda Latvijas Universiādes kopvērtējumā tika atzīta par labāko, tādā veidā nodrošinot sev spēcīgākās komandas titulus gan Latvijas Universiādē spēka trīscīņā, gan spiešanā guļus.

Savukārt vīriešu konkurencē cīņa bija vēl sīvāka un RTU pauerliftinga komandas treneris Jānis Kalnenieks, startējot svara kategorijā līdz 105 kg, ieguva 2.vietu Latvijas čempionātā spēka trīscīņā. Diemžēl iepriekš gūtā pleca trauma lika par sevi manīt, liedzot trenerim izpildīt atsevišķus vingrinājumus ar pilnu atdevi un sasniegt augstāko pjedestālu.

Dāvis Kursišs (Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte), svara kategorijā līdz 83 kg, ierindojās 2.vietā gan Latvijas Universiādē spēka trīscīņā, gan spiešanā guļus, kā arī spēka trīscīņā iegūts 3.vietas kopvērtējuma kauss. Savukārt Latvijas čempionātā spēka trīscīņā izcīnīta 2.vieta un 2.vietas kopvērtējuma kauss starp spēcīgākajiem junioriem.

Dāvim Dimantam (Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte), svara kategorijā līdz 66 kg — 2.vieta gan Latvijas Universiādē spēka trīscīņā, gan spiešanā guļus.

Andrejs Kavlaks (BIF), svara kategorijā līdz 83kg, ierindojās 4.vietā gan Latvijas Universiādē spēka trīscīņā, gan spiešanā guļus.

Reinim Kasparam (RTU absolvents), svara kategorijā līdz 93 kg — 5.vieta Latvijas čempionātā spēka trīscīņā.

23. decembris, 2020 plkst. 10:49