RTU Sporta centrs
Parādīt izvēlni
RTU Sporta centrs

RTU par maksu studējošie sportisti varēs pretendēt uz neaizpildītajām sportistu budžeta vietām

4. marts, 2022
.
.
.
Foto - Shutterstock

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) vecāko kursu studenti, kuri paralēli studijām profesionāli nodarbojas ar sportu un patlaban RTU studē par fizisko vai juridisko personu līdzekļiem, 2022./2023. akadēmiskajā gadā varēs pretendēt uz brīvajām budžeta vietām, ja tādas būs, noslēdzoties konkursam uz šogad jaunajiem studentiem piešķirtajām sportistu budžeta vietām. Viens no galvenajiem nosacījumiem kandidātiem – vidējā atzīme nav zemāka par 7. 

Lai kandidētu uz brīvajām  sportistu budžeta vietām, līdz šā gada 5. septembrim vecāko kursu maksas studentiem sportistiem būs jāiesniedz aizpildīts pieteikums, un pēc tā saņemšanas kandidāts tiks uzaicināts uz pārrunām. 

Uz budžeta vietām sportistiem var kandidēt personas, kuras: 

  • vismaz piecus gadus ir konkrēta komandu sporta veida spēlētāji un spēlē RTU izlases komandā vai ir Latvijas izlases kandidāti, vai Latvijas izlases dalībnieki individuālajos sporta veidos;
  • sekmīgi pabeigušas iepriekšējos semestrus RTU, iegūstot vidējo atzīmi ne zemāku kā 7,0;
  • aktīvi iesaistās atbilstošo sporta federāciju rīkotajās aktivitātēs, Latvijas Augstskolu sporta savienības (LASS) organizētajās studentu sacensībās un RTU Sporta centra rīkotajās sacensībās.

Pieteikšanās uz neaizpildītajām budžeta vietām maksas studentiem notiks pēc tam, kad jūnija vidū būs beidzies konkurss un jaunie studenti uzņemti budžeta vietās. Šogad jaunajiem sportistiem tiek piedāvātas 25 budžeta vietas. 

RTU jau kopš 2015. gada atbalsta Latvijas labākos jaunos sportistus, piedāvājot viņiem studēt budžeta vietās pēc individuāla plāna, lai jaunie talanti varētu sporta treniņus un sacensības savienot ar studijām. RTU mācās daudzi jaunie sportisti, piemēram, bobslejisti Dāvis Kaufmanis, Lauris Kaufmanis, skeletoniste Dārta Estere Zunte, volejbolisti Patriks Pinka un Roberts Kļaviņš, paralimpiskā kērlingiste un paukotāja Poļina Rožkova, šķēpmetējs Patriks Gailums, kalnu slēpotāja Liene Bondare.

RTU aicina jaunos sporta talantus pieteikties īpašajām budžeta vietām

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

4. marts, 2022 plkst. 10:28

Līdzīgi raksti

Jaunumi