RTU Sporta centrs

RTU komanda izcīna trešo vietu Baltijas kausā sporta bridžā

29. septembris, 2023
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Ar bronzas medaļām no Baltijas kausa sporta bridžā atgriezusies Rīgas Tehnsikās universitātes (RTU) komanda, kurā spēlēja Egons Lavendelis, Mārtiņš Lorencs, Kārlis Rubins un Jeļena Alfejeva. Baltijas kauss norisinājās 20. - 21. septembrī Viļņā un ir tradicionāls bridža turnīrs, kurā sacenšas pa divām komandām no sešām valstīm. Latviju pārstāvēja RTU un «Baltic Express» komandas.

Apakšgrupas turnīrā RTU izcīnīja uzvaras pirmajos četros mačos un atslābinājās pēdējā mačā, piedzīvojot zaudējumu pret Zviedrijas otro komandu, kas gan netraucēja ieņemt pirmo vietu grupā. Grupu turnīram sekoja pusfināls, kurā RTU komanda piedzīvoja minimālu zaudējumu, ar 3 IMP starpību piekāpjoties Zviedrijas pirmajai komandai. Pēc tam mačā par trešo vietu tika uzvarēta Zviedrijas otrā komanda. Jāatzīmē, ka RTU komanda bija vienīgā Baltijas valstu komanda, kas iekļuva pusfinālā un ļāva ierindoties trešajā vietā arī valstu vērtējumā uzreiz aiz Zviedrijas un Polijas.

Uzreiz pēc Baltijas kausa, 22. - 24. septembrī, notika arī Viļņas kauss. Komandu turnīrā RTU komandai neizdevās turnīra sākums, pēc kā komanda kāpa augšup turnīra tabulā, bet līdz atlases turnīra beigām nepaspēja iekļūt pirmo 10 komandu vidū, kas turpināja cīņu par Viļņas kausu, finišējot 17. vietā 32 komandu konkurencē. Savukārt pāru turnīrā Jeļena Alfejeva un Kārlis Rubins izcīnīja balvu kā labākais jauktais pāris.

Viļņas kauss 2023. gada Baltijas bridža kalendārā bija pēdējais nozīmīgākais komandu turnīrs. Atskatoties uz 2023. gadā paveikto var secināt, ka RTU komanda gandrīz visos nozīmīgākajos Baltijas turnīros ir bijusi augstās vietās. Janvārī Lietuvas komandu čempionātā izcīnīta 3. vieta, aprīlī Latvijas komandu čempionātā izcīnīts komandas vēsturē pirmais Latvijas čempionu tituls, maijā Igaunijā nozīmīgākajā turnīrā - Tallinas bridža festivālā izcīnīta otrā vieta, septembra sākumā Latvijas nozīmīgākajā bridža turnīrā – «Riga Invites to Riga» izcīnīta pirmā vieta kvalifikācijā un 4. vieta kopvērtējumā.

Baltijas kausa rezultāti

Viļņas kausa rezultāti