RTU Sporta centrs

RTU bridžisti kvalificējas Latvijas izlasei sporta bridžā

22. marts, 2022
Foto - Latvijas Bridža federācija (pirmie no kreisās - I. Andersone un E. Lavendelis)

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) bridžisti Ilze Andersone un Egons Lavendelis ir nodrošinājuši sev vietu Latvijas Open izlasē 2022.–2023. gadā, jo 19.–20. martā izcīnīja Mārupes kausu, kā arī bronzas medaļas IMP (International Matchpoints) čempionātā sporta bridžā.

Sestdien, 19. martā, tradicionālajā norises vietā Mārupē notika Latvijas pāru IMP čempionāta atlases sacensības, kurās piedalījās visi spēlētgribētāji. Šajā turnīrā Mārupes kausu sporta bridžā izcīnīja RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) docente meistarkandidāte Ilze Andersone un DITF asociētais profesors Egons Lavendelis.

Savukārt svētdien, 20. martā, 14 pāri turpināja cīņu par medaļām Latvijas čempionātā, izspēlējot katrs ar katru pa četriem sadalījumiem, un šajās sacensībās I. Andersone un E. Lavendelis izcīnīja bronzas medaļas.

Šīs sacensības Latvijas bridža kalendārā ir īpašas, jo tajās tiek izmantota komandu turnīriem vairāk raksturīgā rezultātu skaitīšanas sistēma, kur rezultāti tiek izteikti IMP. Atšķirībā no citiem pāru turnīriem šajā sistēmā ir svarīgi nevis iegūt kaut nedaudz labāku rezultātu nekā citiem spēlētājiem ar tām pašām kārtīm, bet ir nozīme starpībai starp rezultātiem.

Latvijas IMP čempionāts bija noslēdzošais turnīrs atlasē uz Latvijas Open izlasi 2022.–2023. gadā. Jau pirms čempionāta vietu izlasē sev nodrošināja RTU Rīgas Biznesa skolas students nacionālais meistars Jānis Ilziņš pārī ar starptautisko lielmeistari Maiju Romanovsku. Savukārt Mārupē izcīnītās bronzas medaļas ļāva I. Andersonei un E. Lavendelim atlases kopvērtējumā ierindoties 2. vietā. Līdz ar to visās sacensībās, kur piedalās Latvijas izlase, pirmkārt ir tiesības piedalīties J. Ilziņam un M. Romanovskai un I. Andersonei un E. Lavendelim.

Mārupes kausa rezultāti.

Latvijas IMP čempionāta rezultāti sporta bridžā.

Atlases kopvērtējums uz Latvijas Open izlasi 2022.-2023. gadiem.

22. marts, 2022 plkst. 18:17